Nowa internetowa platforma wymiany walut

Klienci firmowi banku BNP Paribas Bank – posiadacze systemu bankowości internetowej BiznesPl@net mogą już korzystać z nowych funkcjonalności umożliwiających im automatyczną wymianę walut.

Nowa platforma – Deal on Pl@net – zasilana jest kursami walut bezpośrednio z systemu dealerskiego banku. Użytkownicy widzą na ekranie aktualny kurs, po którym mogą kupić lub sprzedać daną walutę (transakcje z zerową datą waluty). Kursy aktualizowane są na bieżąco i wysyłane on-line do wszystkich klientów oglądających w danym momencie notowania FX w aplikacji BiznesPl@net.

Do wysyłania on-line kursów z systemu do przeglądarki internetowej klienta została użyta technologia AJAX. Po zmianie kursu na serwerze banku, serwer wysyła aktualizację do przeglądarki klienta. Technologia Reverse AJAX została po raz pierwszy na polskim rynku zastosowana w systemie bankowości internetowej BNP Paribas Banku. Jednocześnie jest to jedna z pierwszych na świecie implementacji wykorzystująca technologię Reverse AJAX w ramach bankowości internetowej (technologia ta zazwyczaj wykorzystywana jest w serwisach informacyjnych, czatach oraz w wyszukiwarce Google).

Oprócz unowocześnienia aktualizacji kursów, w nowym systemie Deal on Pl@net użytkownik może wybrać liczbę dostępnych paneli (od jednego do trzech) oraz domyślne pary walutowe prezentowane w formatce „Transakcje natychmiastowe”. Do standardowych par walutowych z polskim złotym, dodane zostały pary walutowe krzyżowe: EUR/USD, EUR/GBP, EUR/CHF, GBP/USD, USD/CHF.

System Deal on Pl@net umożliwia złożenie zlecenia oczekującego na transakcję po określonym kursie; transakcja zostanie zrealizowana także w momencie, kiedy użytkownik nie będzie zalogowany do systemu. Ponadto, system pozwala na wybór rachunków, które będą stosowane domyślnie dla transakcji na danej walucie. Dla klientów wykonujących wiele transakcji dużym ułatwieniem jest opcja wyboru metody autoryzacji zleceń: zamiast autoryzacji kodem sms lub podpisem elektronicznym, możliwe jest również pojedyncze kliknięcie w boksie z ceną.

Platforma Deal on Pl@net dostarcza również użytkownikom bieżących informacji na temat rynku walutowego, w tym analiz przygotowywanych przez Marcina Mroza, głównego ekonomistę banku.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry