Nowa wersja CERT'u

Opublikowano: 12 marca 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

CERT Polska uruchomił nową wersję wortalu podającego najbardziej aktualne informacje na temat zagrożeń pojawiających się w Internecie oraz metod ich zwalczania. Dzięki przebudowie serwis zyskał na przejrzystości, wprowadzono również nowe funkcje, m.in. subskrypcję alertów, czyli informacji o najpoważniejszych zagrożeniach.

Odwiedzający serwis mogą łatwo dotrzeć do konkretnych treści – bieżących wiadomości, porad skupionych w tematycznych obszarach, opisów narzędzi systemów bezpieczeństwa oraz informacji o lukach i odpowiadających im łatach. Na stronie można również zgłosić incydent (np. włamanie do sieci lub systemu) czy zapoznać się z opracowaniami CERT-u.

CERT Polska (Computer Emergency Response Team) jest zespołem działającym w ramach NASK (Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej). Jego zadaniem jest reagowanie na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo Internetu. Zarówno firmy jak i indywidualni użytkownicy Interentu, zgłaszając do CERT Polska przypadki zagrożenia lub naruszenia bezpieczeństwa sieci, uzyskają pomoc merytoryczną. CERT Polska współpracuje z organami państwowymi – Biurem Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, Urzędem Ochrony Państwa i Policją. Od kilku lat jest członkiem FIRST (Forum of Incidents Response and Security Teams) – międzynarodowej organizacji skupiającej podobne zespoły z całego świata. W ubiegłym roku CERT Polska uzyskał status zespołu najwyższego zaufania (Trusted Introducer), który przyznaje europejska organizacja TERENA.

http://www.cert.pl
http://www.nask.pl

Sylwester KozakNowa wersja CERT'u

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.