Nowoczesne systemy monitoringu Anixter

Opublikowano: 27 maja 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Anixter Inc. , dystrybutor produktów do przesyłania danych na świecie, wprowadził do Europy pierwszy w historii system monitoringu, umożliwiający łączenie urządzeń analogowych i cyfrowych. Dzięki temu, sygnały wideo, zasilania i sterowania przesyłane są jedną skrętką czteroparową.

Nowy system CCTP (Closed Circuit Twisted Pair) firmy Anixter to unikatowe rozwiązanie, które oferuje skonsolidowany, uniwersalny i zgodny ze standardami sposób utrzymania systemów monitoringu, opartych na istniejących sieciach analogowych oraz przyszłych sieciach IP. Zastosowana konstrukcja ułatwia integrację CCTP z istniejącą infrastrukturą. Jest to pierwsze rozwiązanie monitorujące fizyczne bezpieczeństwo warstwy sieciowej, oparte o skrętkę czteroparową. System eliminuje konieczność stosowania wielu kabli, ułatwiając instalację, konserwację i zarządzanie.

System CCTP sprawia, że telewizja przemysłowa jest bardziej uniwersalna, łatwiejsza w zarządzaniu i, co najważniejsze, gotowa na rewolucję cyfrową.

Rozwiązanie CCTP integruje okablowanie strukturalne, oparte na skrętce miedzianej wykorzystywanej przez kamery, z istniejącą siecią miedzianą lub światłowodową, położoną w obrębie biura lub między budynkami. System pozwala na przesyłanie po sieci sygnałów wideo, zasilania i sterowania między kamerami a dyspozytornią lub połączonymi komputerami.

„Technologia produkcji kamer i rejestrowania obrazu szybko się rozwija, natomiast infrastruktura sieci pozostała w zasadzie niezmieniona, co powoduje trudności w zarządzaniu. Tymczasem, zwiększone zainteresowanie bezpieczeństwem publicznym w Europie wymaga systemów uniwersalnych i skutecznych. CCTP po prostu wypełnia istniejącą lukę”: powiedział Marek Chodkowski, dyrektor generalny Anixter Poland.

„W Europie istnieje olbrzymie zapotrzebowanie na lepsze systemy monitoringu wideo. Firma Bosch uważa rozwiązanie okablowania strukturalnego oferowane przez system CCTP za idealne dla firm. Zapewnia ono wszystkie korzyści konwencjonalnych systemów dozoru wideo, jak również możliwości integracji z systemami w przyszłości, które będą całkowicie oparte na sieci”: powiedział Gerard Welling, Sales and Marketing Manager EMEA Bosch Security Systems.

System CCTP jest w 100% zgodny z istniejącymi międzynarodowymi i europejskimi standardami, a także ze specyfikacją okablowania Kategorii 6.

Sylwester KozakNowoczesne systemy monitoringu Anixter

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.