Nowy album Art.Nuvo

„Wrocław w fotografii otworkowej” – nowo wydany album wydawnictwa Art.Nuvo, zawiera zdjęcia codziennie odwiedzanych i osobliwych miejsc Wrocławia. Autorem fotografii jest ceniony fotograf wrocławski Piotr Komorowski. Jako wykładowca jest związany z renomowanymi dolnośląskimi szkołami fotograficznymi AFA i PHOBOS. Stale współpracuje i publikuje swoje prace w najbardziej prestiżowych pismach fotograficznych całego świata. Ma w swoim dorobku kilka dłuższych cykli fotografii, z których każdy porusza odrębne sfery znaczeń oraz przynosi ciekawe wartości estetyczne: „Spostrzeżenia”, „Stan Uwagi”, „Gęsto”, „Inkarnacje”, czy „Antygrawitacja”. Swoje prace wystawiał w Polsce, Niemczech, Czechach i Francji.

W publikacji „Wrocław w fotografii otworkowej” zostały zamieszczone zdjęcia, które fascynują niezwykłym światłem obrazu. Technika otworkowa jest jedną z najstarszych, najprostszych, a zarazem najtrudniejszych metod fotograficznych. Narzędziem jest w niej szczelnie zamknięte pudełko (camera obscura) z otworkiem, który odsłaniamy w trakcie wykonywania zdjęcia. Padający na tylną ściankę obraz utrwalony zostaje na materiale światłoczułym w ciągu kilku minut. Utworzone dzięki takiej kamerze fotografie posiadają niezwykła wręcz głębię ostrości, rozciągającą się od pierwszego do ostatniego planu, a także intensywną aurę. Są one pozbawione ulotnych cech poruszających się obiektów, ponieważ na skutek długiego czasu naświetlania nie utrwalają się na kliszy. Ta technika fotograficzna, mimo iż prymitywna, wymaga niezwykłego wręcz wyczucia i doświadczenia od fotografującego, ponieważ aparat pozbawiony jest kilku podstawowych narzędzi spotykanych w klasycznych kamerach, a mianowicie: obiektywu, migawki i celownika. Mimo, iż jest to metoda prymitywna wymaga niezwykłego wyczucia i doświadczenia od fotografa. Powracają do niej coraz chętniej fotograficy, którzy odkrywają niewykorzystane możliwości, pomijane przez nowoczesną technikę w tej dziedzinie.

„Album „Wrocław w fotografii otworkowej” powstawał pod patronatem Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. Na jego okładce znajduje się logo Wrocławia, które podnosi walory pamiątkowe i kolekcjonerskie tego produktu. Album cieszy się dużym zainteresowaniem, w związku z tym przygotowaliśmy jego miniaturki oraz kartki pocztowe.” – stwierdził Albert Matysiak, Szef Wydawniczy Art. Nuvo.

W najbliższym czasie wydawnictwo Art Nuvo planuje rozszerzenie liczby produktów i stworzenie ich dla Krakowa, Gdańska, Berlina i Pragi.

http://www.artnuvo.pl/

Wpisy promowane

Wydarzenia

E-COMMERCE CHALLENGE 2024
23.05.2024 - 24.05.2024
Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top