Nowy szkielet NASK

Opublikowano: 16 stycznia 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

W drugiej połowie grudnia uruchomiony został szkielet NASK. W oparciu o nowe węzły NASK będzie mógł zaoferować swoim klientom wyższą jakość usług, krótszy termin ich realizacji i niższe ceny.

Szkielet ten składa się z dwóch pierścieni STM-1 (155 Mbps). Pierścień północny obejmuje kanały cyfrowe STM-1 zestawione w następujących relacjach: Warszawa-Łódź, Łódź-Poznań, Poznań-Gdańsk, Gdańsk-Warszawa, Natomiast pierścień południowy to kanały cyfrowe STM-1: Warszawa-Wrocław, Wrocław-Katowice, Katowice-Kraków, Kraków-Warszawa.

W szkielecie założonych zostało pięć nowych węzłów, zlokalizowanych w Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i w Krakowie.

Jeszcze w tym roku planujemy rozszerzyć szkielet o dodatkowe kilkanaście węzłów i zmodernizować go w stopniu umożliwiającym świadczenie najnowocześniejszych usług nowej generacji, w tym usług głosowych – zapowiada dyrektor handlowy NASK, Tomasz Chlebowski.

http://www.nask.pl

Sylwester KozakNowy szkielet NASK

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.