Nowy widok Gmaila [wideo]

Opublikowano: 2 listopada 2011. Kategoria: Rynek. Tagi:

Google zaprezentowała nowy widok swojej usługi pocztowej. Ma być bardziej przejrzyście i funkcjonalnie. Czy zmiany spodobają się użytkownikom Gmaila?

Nowy interfejs Gmaila koncentruje się wokół prostoty i użyteczności. Poprawiono między innymi opcje wyszukiwania, nawigacji i widok wątków wiadomości. Ciekawą opcją jest możliwość dostosowania gęstości wyświetlania wiadomości – dostępne są widoki wygodny z największymi odstępami pomiędzy wiadomościami, zwarty i kompaktowy. Zaktualizowano również dostępne dla klienta motywy graficzne.

Nowy widok Gmaila [wideo] 1

Odświeżony widok Gmaila

Nowy widok Gmaila [wideo] 2

Ulepszone wyszukiwanie

Nowy widok Gmaila [wideo] 3

Nowy widok wątków

Użytkownicy Gmaila mogą korzystać już z zaprezentowanych zmian – należy w tym celu kliknąć link „Przełącz się na nowy wygląd”, znajdujący się w dolnej sekcji ekranu. Wkrótce stać się ma on domyślny dla wszystkich użytkowników.

Przypomnijmy, że już w lipcu Google wprowadziła testową wersję nowego Gmaila. Użytkownicy mogli podejrzeć nadchodzące nowości aktywując z menu Motywów dwa z nich – Podgląd lub Podgląd (zwarty). W tym samym miesiącu Microsoft pokazał żartobliwy film, który krytykował skanowanie treści korespondencji w celu wyświetlania targetowanych reklam.

Dawid ZarazińskiNowy widok Gmaila [wideo]

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.