Nowy WoW z rekordem sprzedaży

World of Warcraft Cataclysm, najnowszy dodatek do popularnej gry firmy Blizzard pobił kolejny rekord. W pierwszym miesiącu sprzedano 4,7 mln sztuk gry, która jest najszybciej sprzedającym się tytułem na PC w historii.

Swoją premierę WoW Cataclysm miał 7 grudnia i w ciągu pierwszych 24 godzin zakupiło go aż 3,3 mln graczy na całym świecie. Równie rekordowy okazał się pierwszy miesiąc – firma Blizzard poinformowała, że nabywców znalazło 4,7 mln sztuk gry. Dzięki takim wynikom Cataclysm jest najszybciej sprzedającą się grą na PC w historii. Poprzedni rekord należał do… wcześniejszej części gry (WoW Wrath of the Lich King).

W World of Warcraft gra obecnie ponad 12 mln osób na całym świecie. Płatni subskrybenci z całego świata licznie zdecydowali się na zakup rozszerzenia do swojej ulubionej gry.

Stworzyliśmy tysiące nowych questów, wprowadziliśmy całkowicie nowe tereny oraz mocno zmodyfikowaliśmy świat gry World of Warcraft. To nasze najambitniejsze i największe jak dotąd rozszerzenie – powiedział Mike Morhaime, szef Blizzard Entertainment.

Choć 12 mln graczy to zdecydowanie mniej niż ponad 80 mln, które miesiąc po premierze ma społecznościowa gra CityVille to płatna rozrywka firmy Blizzard pozostaje jednym z najważniejszych fenomenów kulturowych początku XXI wieku.

http://www.youtube.com/watch?v=llMIDqFbsnE

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top