About.com zmienia właściciela

The New York Times Company sprzedaje serwis About.com grupie IAC za 300 mln dolarów. 

Grupa The New York Times Company ogłosiła w informacji prasowej, że podjęła decyzję o zawarciu umowy ze spółką IAC. Dotyczy ona sprzedaży witryn About.com, ConsumerSearch.com i CalorieCount.com. Transakcja ma opiewać na 300 mln dolarów w gotówce. W ciągu najbliższych kilku tygodni mają zostać sfinalizowane wszystkie jej punkty. The New York Times zapowiada, że wykorzysta uzyskane w ten sposób środki na ogólne cele korporacyjne i rozwojowe.

About.com zmienia właściciela 1

Od momentu przejęcia strony About.com, czyli od 2005 roku, była ona dla New York Times Company silnym czynnikiem wzrostu.

Jej sprzedaż jednak pozwoli spółce Times na skupienie się na rozwoju i wzrostu naszych marek podstawowych na rynku lokalnym, krajowym i na skalę światową – powiedział Arthur Sulzberger Jr, przewodniczący New York Times Company.

W 2005 roku New York Times Company kupiło witrynę About.com za 410 mln dolarów. Miała ona być przeciwwagą dla The New York Times w modelu biznesowym i w samej swej idei funkcjonowania. About.com jest nakierowane na generowanie wysokiego ruchu i sprzedaż reklam. Obecnie, witryna ta jest plasowana pod względem ruchu na 37. miejscu w Stanach Zjednoczonych oraz na 80. miejscu na świecie. Maleje jednak zainteresowanie internautów tą stroną, co potwierdza spadek w ostatnim kwartale przychodów reklamowych o niemal 9 proc., do poziomu 25 mln dolarów. Koszty operacyjne wzrosły o około 15 proc. do 15,2 mln dolarów, a strata operacyjna strony wyniosła 187 mln dolarów. New York Times Company w swoich wynikach kwartalnych z lipca tego roku szacowało wartość About.com na 195 mln dolarów.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top