Oficjalnie potwierdzona sprzedaż Slots.com – za 5,9 mln dolarów

Dwa tygodnie temu informowaliśmy o sprzedaży Slots.com za 5,5 mln dolarów. Dziś transakcja została oficjalnie potwierdzona. Nabywcą domeny jest firma BodogBrand, która zapłaciła za nią nie 5,5, ale ok. 5,9 mln dolarów (4 mln funtów szterlingów). To prawie 20 mln zł za domenę!

Tak wysoka cena za Slots.com (którą i my uznawaliśmy za mało prawdopodobną) jest pewnego rodzaju znakiem czasu. Jak zauważa serwis Fusible, w 1997 roku można było nabyć nazwę za 500 dolarów. Należała ona wówczas do firmy Convoke Communications, która posiadała również szereg innych, topowych domen: poker.org, wellness.org, bigapple.com, czy energy.com by wymienić tylko kilka.

Ciekawa jest również historia firmy BodogBrand. Zajmująca się hazardem internetowym korporacja została założona przez Calvin’a Ayre w 1994 i jej kapitał początkowy wynosił zaledwie 10 tys. dolarów. Obecnie jest jednym z najważniejszych graczy w swojej branży na świecie.

Internet naprawdę zmienił sposób w jaki robimy interesy. Siedziałem przy stoliku w londyńskiej kawiarni stawiając miliony na jedną z najważniejszych domen hazardowych na świecie! – powiedział Ayre.

Slots.com jest jedną z dziesięciu najdroższych domen w historii. To również najważniejsza transakcja tego roku.

Więcej informacji znaleźć można w oficjalnej informacji prasowej.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry