Ogólnopolskie Mistrzostwa dla Programistów .NET

Polski oddział Microsoft poinformował o rozpoczęciu trzeciej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw dla Programistów .NET. W konkursie mogą wziąć udział zarówno zawodowi programiści, jak i osoby, które programowaniem na platformie .NET zajmują się hobbystycznie.
Tegoroczne rozgrywki odbędą się w trzech kategoriach: test online, tworzenie strony www i tworzenie szablonu projektu strony internetowej. Konkurs odbędzie się w dniach 26 – 30 marca 2007 r. Zwycięzcy poszczególnych kategorii Mistrzostw pojadą w nagrodę do Barcelony, gdzie wezmą udział w konferencji Tech-Ed Developers, która odbędzie się w listopadzie 2007 r.

Konkurs ma na celu podnoszenie wiedzy programistów w zakresie technologii .NET. Sprawdzić może się każdy, kto interesuje się programowaniem i zajmuje się nim zawodowo lub hobbystycznie. W tegorocznej edycji konkursu uczestnicy staną do rywalizacji w trzech kategoriach: test online z wiedzy dotyczącej technologii .NET, tworzenie strony www w oparciu o technologię Microsoft oraz tworzenie szablonu projektu strony internetowej przy pomocy bezpłatnego narzędzia Visual Studio 2005 Web Developer.

W teście online zadaniem uczestników jest udzielenie odpowiedzi na pytania jednokrotnego wyboru dotyczące technologii .NET i podzielone na pięć kategorii: programowanie Windows, programowanie Windows Mobile, programowanie Office, tworzenie stron www i bazy danych. Test odbędzie się w 3 turach w dniach 26 – 30 marca 2007 r. Do drugiej i trzeciej kategorii konkursowej – tworzenie stron www i tworzenie szablonu projektu strony internetowej – uczestnicy mogą zgłaszać swoje prace od 1 lutego do 19 marca 2007 r. W tym celu przygotowano dla uczestników dedykowany serwer, na którym będą mogli udostępniać stworzone przez siebie strony i szablony projektów stron internetowych, a także bezpłatny hosting stron www. Rejestracja do konkursu możliwa jest od 10 stycznia br.

Głównym kryterium oceny uczestników w teście online jest prawidłowość odpowiedzi oraz czas, w jakim zostały udzielone. W kategorii tworzenie stron www głównym kryterium oceny jest funkcjonalność i estetyka, treść oraz nakład pracy włożony w przygotowanie strony. W kategorii tworzenie szablonu projektu strony internetowej oceniana jest funkcjonalność, czytelność i łatwość implementacji szablonu. W obu zaś kategoriach dotyczących tworzenia stron www jedno z głównych kryteriów stanowi efektywność wykorzystania elementów technologii Microsoft w projekcie.

„Z doświadczenia wiemy, że polscy programiści lubią podejmować nowe wyzwania oraz rywalizować między sobą. Dlatego tegoroczną edycję Ogólnopolskich Mistrzostw dla Programistów .NET staraliśmy się uczynić jeszcze bardziej atrakcyjną. Wierzę, że rozgrywka będzie pasjonująca nie tylko dla jej uczestników, ale również dla jury oraz obserwatorów. Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w konkursie, a jego uczestnikom życzę powodzenia” – powiedział Ronald Binkofski, Developer & Platform Evangelism Business Group Lead w polskim oddziale Microsoft.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostaną nagrodzeni wyjazdem do hiszpańskiej Barcelony na odbywającą się tam w listopadzie 2007 roku międzynarodową konferencję Tech-Ed Developers organizowaną przez Microsoft. W kategorii „test online” nagrodzeni zostaną również laureaci drugiego i trzeciego miejsca. Zdobywca drugiej lokaty otrzyma konsolę Xbox 360, ufundowaną przez firmę Promise oraz licencję na oprogramowanie Microsoft Visual Studio Professional. Laureat trzeciego miejsca otrzyma telefon typu smartphone oraz licencję na oprogramowanie Microsoft Visual Studio Professional. Przyznane zostaną również nagrody za Wynik Dodatkowy osiągnięty dla danego zagadnienia – licencje na oprogramowanie Microsoft Vista Ultimate. W przypadku, gdy dany uczestnik osiągnie najlepszy wynik w więcej niż jednym zagadnieniu, zamiast wielokrotności nagrody za Wynik Dodatkowy, otrzyma nagrodę łączną w postaci licencji na oprogramowanie Microsoft Office Standard 2007 oraz licencji na oprogramowanie Microsoft Vista Ultimate. Wszyscy laureaci otrzymają także roczną prenumeratę miesięcznika Software Developers Journal ufundowaną przez Wydawnictwo Software.

„Udział w konkursie Mistrz .NET był dla mnie ciekawym wyzwaniem, dzięki któremu mogłem wykorzystać wiedzę o rzeczach, które mnie fascynują. Dużą zaletą tego konkursu jest możliwość zapoznania się z wieloma aspektami platformy .NET i uzyskania pełniejszego obrazu jej możliwości. Dlatego mam nadzieję, że trzecia edycja konkursu pozwoli uczestnikom poszerzyć wiedzę, przy jednoczesnej bardzo dobrej zabawie” – powiedział Artur Zgodziński, zwycięzca drugiej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw dla Programistów .NET.

www.microsoft.com/poland/developer/mistrz/default.mspx

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top