Oman odnawia swój rejestr i wprowadza IDN

Opublikowano: 4 maja 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Telecommunications Regulatory Authority (TRA), instytucja odpowiedzialna za rynek telekomunikacyjny w Omanie, ogłosiła, że ponownie uruchomiony został rejestr .OM. Działa także nowy arabski IDN.

Oman odnawia swój rejestr i wprowadza IDN 1Partner przedsięwzięcia, firma ARI Registry Services, została wybrana przez TRA w marcu ubiegłego roku. Zadaniem firmy było przygotowanie zaplecza technologicznego, niezbędnego do poprawnego i bezpiecznego działania ccTLD .OM. Zgodnie z zapowiedziami, projekt zakładał również uruchomienie rejestru IDN عمان. (.OMAN).

Ponowne uruchomienie końcówki .OM i odpowiednika IDN ma dać szansę mieszkańcom Omanu na lepsze poruszanie się po internetowych zasobach i przyciągnąć zagranicznych użytkowników i inwestorów. Zgodnie z zapowiedziami operatora rejestru, OM i عمان. mają być dostępne dla zdecydowanie większej ilości firm rejestrujących domeny i ich klientów.

aznews.plOman odnawia swój rejestr i wprowadza IDN

Podziel się!

O autorze

aznews.pl

Serwis AZnews.pl przedstawia najważniejsze informacje z branży domenowej. Znaleźć tam można bieżące informacje, raporty i zestawienia sprzedaży.