Oman odnawia swój rejestr i wprowadza IDN

Telecommunications Regulatory Authority (TRA), instytucja odpowiedzialna za rynek telekomunikacyjny w Omanie, ogłosiła, że ponownie uruchomiony został rejestr .OM. Działa także nowy arabski IDN.

Oman odnawia swój rejestr i wprowadza IDN 1Partner przedsięwzięcia, firma ARI Registry Services, została wybrana przez TRA w marcu ubiegłego roku. Zadaniem firmy było przygotowanie zaplecza technologicznego, niezbędnego do poprawnego i bezpiecznego działania ccTLD .OM. Zgodnie z zapowiedziami, projekt zakładał również uruchomienie rejestru IDN عمان. (.OMAN).

Ponowne uruchomienie końcówki .OM i odpowiednika IDN ma dać szansę mieszkańcom Omanu na lepsze poruszanie się po internetowych zasobach i przyciągnąć zagranicznych użytkowników i inwestorów. Zgodnie z zapowiedziami operatora rejestru, OM i عمان. mają być dostępne dla zdecydowanie większej ilości firm rejestrujących domeny i ich klientów.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry