OpisyProduktów.pl – opisy i zdjęcia do e-sklepów

Nowo powstający serwis OpisyProduktow.pl ma stać się odpowiedzią na problemy sklepów internetowych związane z przygotowywaniem opisów produktów i ich zdjęć. Serwis ma pomagać w przekazywaniu informacji produktowych od producentów dóbr FMCG do środowisk e-commerce.
Serwis OpisyProduktow.pl będzie centralną bazą opisów i zdjęć produktów udostępnianą za darmo sklepom internetowym. Baza będzie tworzona bezpośrednio przez producentów produktów, dzięki czemu informacje mają być rzetelne, aktualne oraz estetyczne.

– W naszych rozmowach z osobami kupującymi w Internecie często słyszeliśmy narzekanie, że w e-sklepie nie można dotknąć produktu, nie można przeczytać informacji zawartych na opakowaniu – mówi Wojciech Mocarski, dyrektor zarządzający serwisem OpisyProduktow.pl Postanowiliśmy stworzyć serwis, który poprawi jakość opisów i zdjęć, który wprowadzi w życie naszą koncepcję e-opakowania, czyli elektronicznego odpowiednika kolorowego nadruku na opakowaniu. Najpierw postawimy na istniejące technologie, czyli wysokiej jakości zdjęcia oraz opisy tak przygotowane, aby ułatwiały podjęcie decyzji zakupowej. W dłuższej perspektywie mamy nadzieję na popularyzację tzw. wideo-opisów, czyli multimedialnych prezentacji cech produktu znanych np. z Amazon Kindle – dodaje przedstawiciel serwisu OpisyProduktów.pl.

Dobrze opisany produkt zwiększa szanse sprzedaży, a dodatkowo ma również funkcję marketingową – wspomaga zapamiętywalność cech produktu.

– Chcemy zachęcić do współpracy możliwie wielu producentów, bo przecież e-commerce to bardzo efektywne medium liczące przeszło 100 milionów odsłon miesięcznie tylko w kategoriach „żywność” i „chemia”. Odsłony te w darmowy sposób prezentują produkty i mają ultra-bezpośredni wpływ na miliony decyzji zakupowych podejmowanych w danym momencie. Co istotne, informacja produktowa dociera do konsumenta w momencie, kiedy jest on otwarty na jej przyswojenie – podkreśla Wojciech Mocarski.

Już teraz działa wersja „beta” serwisu na OpisyProduktow.pl. Serwis jest projektem współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Działanie 8.1.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry