Path przeprasza za wykorzystywanie danych bez wiedzy użytkowników

Twórca Path, mobilnej aplikacji społecznościowej, przeprosił użytkowników za wpadkę z kopiowaniem całej książki adresowej na serwery firmy. Poinformował również, że wszystkie personalne informacje zostały usunięte.

Path przeprasza za wykorzystywanie danych bez wiedzy użytkowników 1Kilka dni temu programista Arun Thampi odkrył poważną usterkę w aplikacji Path, która podczas zakładania konta pobierała informacje z książki adresowej iPhone’a. Jak przekonuje przedstawiciel Path, wszystko w celu ułatwienia odnajdywania znajomych. Odkrycie wzbudziło jednak duże kontrowersje i krytyczne komentarze – użytkownicy nie byli bowiem informowani o takiej procedurze.

David Morin, twórca i szef Path, przeprosił użytkowników za takie działanie.

Jest nam bardzo przykro jeśli poczuliście się niekomfortowo z tego powodu, że nasza aplikacja wykorzystuje wasze informacje kontaktowe – napisał na blogu. Jednocześnie udostępniono nową wersję Path, która nie pobiera danych inaczej niż na wyraźne polecenie użytkownika. Wcześniej pobrane informacje zostały z serwerów usunięte.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry