Path przeprasza za wykorzystywanie danych bez wiedzy użytkowników

Opublikowano: 9 lutego 2012. Kategoria: Rynek. Tagi:

Twórca Path, mobilnej aplikacji społecznościowej, przeprosił użytkowników za wpadkę z kopiowaniem całej książki adresowej na serwery firmy. Poinformował również, że wszystkie personalne informacje zostały usunięte.

Path przeprasza za wykorzystywanie danych bez wiedzy użytkowników 1Kilka dni temu programista Arun Thampi odkrył poważną usterkę w aplikacji Path, która podczas zakładania konta pobierała informacje z książki adresowej iPhone’a. Jak przekonuje przedstawiciel Path, wszystko w celu ułatwienia odnajdywania znajomych. Odkrycie wzbudziło jednak duże kontrowersje i krytyczne komentarze – użytkownicy nie byli bowiem informowani o takiej procedurze.

David Morin, twórca i szef Path, przeprosił użytkowników za takie działanie.

Jest nam bardzo przykro jeśli poczuliście się niekomfortowo z tego powodu, że nasza aplikacja wykorzystuje wasze informacje kontaktowe – napisał na blogu. Jednocześnie udostępniono nową wersję Path, która nie pobiera danych inaczej niż na wyraźne polecenie użytkownika. Wcześniej pobrane informacje zostały z serwerów usunięte.

Dawid ZarazińskiPath przeprasza za wykorzystywanie danych bez wiedzy użytkowników

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.