Pekao24 udostępnia PekaoToken

Od środy, 17 lutego Bank Pekao SA udostępni klientom usługę – PekaoToken. Jest to wygodna i bezpieczna, a jednocześnie bezpłatna metoda autoryzacji transakcji w serwisie internetowym Pekao24. Polega na generowaniu przy pomocy telefonu komórkowego jednorazowych kodów, służących do akceptowania operacji na rachunkach prowadzonych w Banku Pekao SA oraz w Domu Maklerskim Pekao.

PekaoToken ma trzy podstawowe zalety. Przede wszystkim zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, ponieważ każdy kod wygenerowany przez PekaoToken jest unikalny i powiązany tylko z konkretną transakcją zlecaną w Pekao24, a dostęp do aplikacji chroniony jest indywidualnym kodem PIN. Po drugie PekaoToken jest wygodny. Nie wymaga posiadania przez klientów specjalistycznego sprzętu, nie trzeba nosić przy sobie kart kodów TAN. Wystarczy telefon komórkowy z obsługą aplikacji Java i z dostępem do Internetu. Aplikację obsługuje większość dostępnych na polskim rynku modeli telefonów komórkowych. Dodatkowo generowane przez PekaoToken kody nie ulegają wyczerpaniu – nie zabraknie ich więc na realizację zaplanowanych operacji. Po trzecie, po pobraniu aplikacji z Internetu,  korzystanie z PekaoToken jest bezpłatne, a samo generowanie kodu autoryzacyjnego odbywa się w trybie off line.

– Zatwierdzanie operacji z wykorzystaniem PekaoTokena to obecnie najnowocześniejsza  metoda autoryzacji. Myślę, że jeżeli ktoś raz spróbuje, to już do starszych metod nie wróci. Jestem przekonany o tym, że rozwiązania technologiczne oparte na urządzeniach mobilnych będą coraz powszechniejsze w polskiej bankowości – powiedział Bartłomiej Nocoń, dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej Banku Pekao SA.

Dotychczasowi użytkownicy Pekao24 mogą zmienić obecnie wykorzystywaną metodę autoryzacji na PekaoToken w serwisie internetowym Pekao24, za pośrednictwem konsultanta TelePekao lub w Oddziale Banku. Nowym klientom metoda ta będzie oferowana jako domyślny sposób autoryzacji operacji (w serwisie internetowym banku). Bank wyśle klientowi  SMS z linkiem do pobrania aplikacji. Po jej zainstalowaniu w telefonie wystarczy aktywować PekaoToken specjalnym kodem dostępnym w serwisie Pekao24, a następnie ustanowić własny kod PIN chroniący aplikację przed nieautoryzowanym dostępem.

www.pekao.com.pl

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry