PFR Ventures i TFI BGK uruchomiły fundusz PFR NCBR CVC

PFR NCBR CVC jest pierwszym funduszem funduszy, który w sposób systemowy zapewnia finansowanie funduszom typu Corporate Venture Capital (CVC), zarządzanym przez profesjonalne i niezależne od inwestorów zespoły inwestycyjne.

PFR Ventures i TFI BGK uruchomiły fundusz PFR NCBR CVC 1Fundusz PFR NCBR CVC zapewni wkłady funduszom CVC na poziomie ponad 400 mln zł, które powiększone o kapitał prywatny dostarczą w sumie ponad 800 mln zł finansowania.

Do tej pory brak było na polskim rynku instytucji wspierającej proces budowania CVC. Dzięki PFR NCBR CVC powstaje pierwszy tego typu fundusz funduszy, który inicjuje tworzenie segmentu CVC w Polsce – powiedział Maciej Ćwikiewicz, wiceprezes PFR Ventures.

Utworzone fundusze CVC będą inwestować w spółki technologiczne w fazie wzrostu oraz ekspansji. Poza finansowaniem typu VC spółki portfelowe otrzymają możliwość weryfikacji swoich pomysłów w danej korporacji.

W przypadku gdy rolę inwestora prywatnego w funduszu CVC pełnić będzie korporacja międzynarodowa, polskie startupy zyskają dodatkowo możliwość szybszej ekspansji poza Polskę – powiedziała Ewa Małyszko, prezes zarządu TFI BGK.

Udział w funduszu umożliwi inwestorowi korporacyjnemu dostęp do najbardziej obiecujących i perspektywicznych projektów, w tym zbieżnych ze strategią rozwoju samej korporacji, mogących wywrzeć w przyszłości istotny i pozytywny wpływ na jej pozycję konkurencyjną.

Zamierzamy zbudować od 6 do 9 funduszy CVC o łącznej kapitalizacji ponad 400 mln zł.
W każdym funduszu CVC udział kapitału prywatnego będzie stanowił nie mniej niż 50%. Chcemy zachęcić korporacje do inwestowania w technologiczne MŚP
 – powiedział Maciej Daciewicz, dyrektor inwestycyjny w PFR Ventures.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry