Pierwszy polski sztuczny satelita PW-Sat już wkrótce na orbicie

13 luty 2012 jest datą, która trwale zapisze się w historii Polski, ponieważ w tym dniu w godzinach od 11 do 13 czasu polskiego wystartuje pierwszy polski sztuczny satelita PW-Sat.

Satelita został zaprojektowany i wykonany przez studentów Politechniki Warszawskiej. Na orbitę okołoziemską PW-Sat zostanie Pierwszy polski sztuczny satelita PW-Sat już wkrótce na orbicie 1wyniesiony przez rakietę nośną Vega, której konstruktorem jest europejska agencja kosmiczna ESA. Start rakiety planowany jest z kosmodromu Kourou w Gujanie Francuskiej.

Transmisję na żywo z wydarzenia można zobaczyć na stronach agencji ESA, oraz na stronie firmy Arainspace, operatora kosmodromu i samej rakiety. Powstała strona internetowa poświęcona wyniesieniu na orbitę Ziemi pierwszego polskiego satelity – SztuczneSatelity.pl.

Marcin Kryska, prowadzący stronę wypowiedział się na temat ważnego wydarzenia dla kosmonautyki w Polsce. Wyraził on radość i nadzieje na przyszłość związane z nim, choć jest świadomy faktu, że Polska stoi daleko w tyle w dziedzinie kosmicznej niż inne kraje. Za miliardy złotych budujemy stadiony na Euro 2012 a nie potrafimy zostać pełnoprawnym członkiem europejskiej agencji kosmicznej ESA przeznaczając na to zaledwie ułamek tej kwoty. Rozrywka na pierwszym miejscu zamiast nauki i przedsiębiorczości młodych ludzi nie czyni z nas nowoczesnego państwa – powiedział Marcin Kryska.

Źródło: SztuczneSatelity.pl

 

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry