PlainText – edytor tekstu, prostota i elegancja

Opublikowano: 17 kwietnia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi:

Częścią Waszej pracy jest pisanie? Czasami zdarza się Wam szukać tekstu, który napisaliście jakiś czas temu? PlainText za Was tekstu nie napisze, ale może rozwiązać kilka problemów.

Praca z tekstem na telefonie czy tablecie nie jest łatwa, jednak dostęp do swoich zasobów może być przydatny. PlainText oferuje przede wszystkim wykorzystanie DropBoxa jako narzędzia do synchronizacji, gdzie tworzony jest specjalny folder z naszymi zasobami. Po skończonej pracy na komputerze zapisujemy plik w tym folderze i mamy dostęp do niego z poziomu telefonu i tabletu. Co ważne, możemy go również edytować. I tu chyba jest największa siła PlainText – nie jest to pisanie czarnymi literami na białym tle tylko starannie dobrana kompozycja kolorów i czcionek pozwalająca nam skupić się na tekście.

Czego możemy oczekiwać po aplikacji? Przede wszystkim czytelności – w wersji darmowej mamy co prawda reklamy, ale w wersji płatnej (1,59 euro) pracujemy z czystym tekstem. Jedną z bardziej przydatnych funkcji będzie również licznik słów, niezbędny gdy tworzymy teksty, w których jesteśmy ograniczeni liczbą znaków.

Aplikacja jest dostępna w wersji na iPhone i iPada.

Sylwester KozakPlainText – edytor tekstu, prostota i elegancja

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.