Play2Chill uzyskał 1 mln zł linii kredytowej

Play2Chill w ramach zawartej z PlayWay umowy linii kredytowej może otrzymać do 1 mln zł na realizację bieżących projektów. Linia kredytowa ma stanowić zabezpieczenie zdolności produkcyjnych nad obecnym portfolio produktowym studia i może zostać aktywowana w dowolnym momencie.

Studio aktualnie przygotowuje się do premiery swojego flagowego tytułu Motorcycle Mechanic Simulator 2021 i realizuje prace związane z developmentem prologu gry. Premiera pełnej wersji na PC planowana jest w 2021 roku. Play2Chill planuje także udostępnienie gry w wersji na konsole. Promocję tytułu wspiera PlayWay, który jest głównym udziałowcem spółki.

Play2Chill
Play2Chill

W ramach zacieśniania, współpracy z PlayWay S.A., podpisaliśmy z naszym partnerem umowę linii kredytowej, która stanowi zabezpieczenie realizacji naszych projektów. Cieszymy się, ponieważ jest to wyraźny dowód na to, że PlayWay wierzy w potencjał gier, które tworzymy i w każdej chwili jest gotowy wesprzeć naszą spółkę, jeśli zajdzie taka potrzeba. Kwota, którą możemy otrzymać w ramach kredytu to maksymalnie 1 mln zł. Póki co, nie zamierzamy go jednak aktywować, ponieważ obecna sytuacja finansowa w spółce pozwala na prowadzenie bieżącej działalności bez zakłóceń – powiedział Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill.

Play2Chill SA i PlayWay SA ustaliły, że w momencie aktywacji linii kredytowej każda transza kredytu zostanie zwrócona przez pożyczkobiorcę w terminie 1 roku od jej udzielenia. Oprocentowanie linii kredytowej wynosi sumę stawki WIBOR 3M oraz 2 proc. w skali roku. Pozyskane finansowanie ma na celu zabezpieczenie zdolności spółki do realizacji projektów z obecnego portfolio.

Inne tytuły, nad którymi pracuje Play2Chill to Restoration Master oraz Aztec Empire, których demo lub prologi zostaną udostępnione jeszcze w tym roku.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry