PlusGSM pomoga w organizacji Sat Krak

Polkomtel, operator sieci komórkowej Plus GSM, udostępnił testowo organizatorom wystawy Sat Krak 2004, która odbędzie się w dniach 27 – 29 września 2004 roku w Krakowie, nowatorską usługę ‘Push-To-Talk’. Umożliwia ona szybką i sprawną komunikację w obrębie określonej grupy użytkowników.

Plus GSM prowadzi z powodzeniem testy technologii ‘Push-To-Talk’ (Naciśnij i Mów) już od kilku miesięcy. Jako pierwsi w Polsce na szeroką skalę z usługi mogą korzystać ratownicy z Mazurskiej Grupy WOPR.

– Pierwsze, bardzo korzystne opinie na temat funkcjonowania usługi ‘Push-To-Talk’ skłoniły nas do poszukiwania kolejnych grup użytkowników, którzy będą mogli przetestować w praktyce zalety tej usługi. Nie bez powodu zdecydowaliśmy się na wybranie targów Sat Krak 2004. Organizacja targów zawsze wymaga stałej i niezawodnej komunikacji. Ponadto instalatorzy sprzętu satelitarnego zebrani na Sat Krak to kolejna grupa użytkowników, która z pewnością doceni zalety nowej technologii – powiedziała Elżbieta Sadowska, rzecznik prasowy Plus GSM.

SatKrak to jedyne w Polsce targi branży satelitarnej. Po raz pierwszy także impreza wystawiennicza w naszym kraju będzie wykorzystywać do komunikacji usługę ‘Push-To-Talk’ oraz terminale 5140 firmy Nokia.

– Dzięki współpracy z Plus GSM będziemy mieli niebywałą okazję, aby w praktyce przetestować możliwości technologii ‘Push-To-Talk’. Organizacja targów wymaga dziesiątków, a nawet setek krótkich rozmów telefonicznych. Aby sprawnie zorganizować targi, niezbędna jest szybka, sprawna i pewna komunikacja. Teraz, dzięki technologii ‘Push-To-Talk’, będziemy mogli przy pomocy naciśnięcia jednego przycisku komunikować się ze wszystkimi osobami z obsługi technicznej oraz naszej redakcji – tłumaczy Janusz Sulisz, redaktor naczelny dwumiesięcznika SatKurier, organizator targów SatKrak.

Pod koniec lipca Plus GSM przekazał niekomercyjnie służbom ratowniczym do testów usługę ‘Push to Talk’ w celu sprawdzenia jej przydatności w codziennej pracy ratowników. Plus GSM jest wieloletnim partnerem technologicznym polskich służb ratowniczych. W ramach współpracy umożliwił ratownikom Mazurskiego oraz Pomorskiego WOPR zapoznanie się z technologią ‘Push-To-Talk’.

– To nowatorskie rozwiązanie wydaje się wręcz niezastąpione w codziennych działaniach służb ratowniczych. Jeśli w prowadzonych testach zostanie potwierdzona jego przydatność jako narzędzia podnoszącego sprawność przeprowadzanych akcji, usługę tę wdrożymy zarówno dla górskich, jak i wodnych służb ratowniczych, które wspieramy w ich działaniach już od 1999 r. – powiedział Mirosław Bielicki, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Rozwoju Rynku Polkomtel SA.

‘Push To Talk’ to usługa poszerzająca zakres funkcji telefonu komórkowego. Umożliwia komunikację głosową, jednakże realizowana jest przez pakietową sieć transmisji danych GPRS/EDGE. Stanowi połączenie telefonu komórkowego z ‘walkie talkie’ o rozszerzonej funkcjonalności, pozwalającej na obsługę połączeń grupowych i uniemożliwiającej prowadzenie nasłuchu przez osoby niepożądane. Głos przesyłany jest jednokierunkowo do osoby lub grupy osób zdefiniowanych w telefonie nadawcy.

Wysłanie wiadomości głosowej jest bardzo proste: wystarczy nacisnąć specjalny przycisk w telefonie i nie zwalniać go do zakończenia wypowiedzi. Użytkownik może definiować grupy, w ramach których wymieniane będą komunikaty głosowe. Może również udostępniać grupy kolejnym abonentom usługi przez wysyłanie zaproszeń.

Usługa PTT może stanowić atrakcyjną propozycję nie tylko dla służb ratowniczych, ale także dla klientów indywidualnych oraz firm wymagających od pracowników przekazywania na bieżąco swoich statusów czy raportów. Funkcję połączeń grupowych można wykorzystać w rozwiązaniach korporacyjnych przez tworzenie grup użytkowników na poziomie firmy, oddziału lub departamentu. Jest ona też niezwykle przydatna przy organizacji imprez masowych.

http://www.stakrak.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top