O biznesie do słuchania. Polecane podcasty o e-handlu

Nie trzeba już chyba nikogo przekonywać, że podcasty cieszą się coraz większą popularnością. Są wygodne: można ich słuchać na przykład jadąc samochodem czy podczas ćwiczeń na siłowni. Jakie podcasty można polecić dla zaangażowanych w e-biznes?

Oto lista 6 ciekawych propozycji podcastów do sprawdzenia.

Agata Chmielewska, O czym pamiętać, otwierając sklep internetowy

Agata Chmielewska to doradca z zakresu e-commerce i marketingu internetowego, pisząca na blogu i mówiąca w podcastach właśnie o biznesie w internecie. Pośród szerokiej tematyki związanej z e-biznesem, jaki oferuje w swoich podcastach i postach Agata Chmielewska, znaleźć można na przykład ten pt. O czym pamiętać, otwierając sklep internetowy. Opowiada m.in. o wyborze hostingu, platformy czy istotnych elementach do przeanalizowania przed ruszeniem do działania.

O biznesie do słuchania. Polecane podcasty o e-handlu 1

Margo Leads, Jak sprzedawać więcej online, czyli jak poprawić konwersję na stronie?

Innym przykładem Polki, mówiącej o zarabianiu w internecie jest Margo Leads – ekspert w branży marketingu online. Oferuje także swojego bloga i podcasty, także w formie rozmów z innymi specjalistami w branży. Jeden z jej podcastów – Jak sprzedawać więcej online, czyli jak poprawić konwersję na stronie? – opowiada o tym, jakich błędów unikać w tworzeniu strony, a co może poprawić jej odbiór przez klientów. Ostatnio nieco ciszej, trzymamy kciuki za szybki powrót.

O biznesie do słuchania. Polecane podcasty o e-handlu 2

Marcin Rudzik, Dlaczego Twój sklep internetowy nie sprzedaje?

Marcin Rudzik – jak sam wskazuje – mówi merytorycznie o e-commerce. Jest przedsiębiorcą, właścicielem sklepów internetowych i ekspertem e-commerce. Podejmuje tematy związane z np. lojalnością klientów, user experience czy zarabianiu przez różne platformy sprzedażowe. Jeden z jego podcastów – Dlaczego Twój sklep internetowy nie sprzedaje? – rozważa, jakie mogą być przyczyny niskiej sprzedaży w sklepie internetowym.

O biznesie do słuchania. Polecane podcasty o e-handlu 3

eCommerceFuel, How Not to Be Boring Online

Pora na przykłady z zagranicy. eCommerceFuel to platforma, która oferuje m.in. podcasty z rozmowami z wiodącymi w branży przedsiębiorcami e-commerce oferującymi przydatne porady. Przykładowo w podcaście How Not to Be Boring Online założyciel platformy Andrew Youderian wraz ze swoją rozmówczynią Lianną Patch rozważa, jak sprzedawać poprzez humor i tworzyć stronę internetową, na której nie można się nudzić.

O biznesie do słuchania. Polecane podcasty o e-handlu 4

The My Wife Quit Her Job, How To Succeed In Ecommerce Today With Greg Mercer, Mike Jackness And Scott Voelker

The My Wife Quit Her Job to seria podcastów z przedsiębiorcami, którzy od lat działają online. Gospodarz Steve Chou pozwala dzięki temu poznać słuchającemu różne drogi do osiągnięcia sukcesu w e-biznesie i różne strategie działania. W podcaście How To Succeed In Ecommerce Today With Greg Mercer, Mike Jackness And Scott Voelker wraz ze swoimi rozmówcami dyskutuje na temat tego, jak dziś osiągnąć sukces w e-commerce i jakie są najważniejsze czynniki powodzenia w tym obszarze.

O biznesie do słuchania. Polecane podcasty o e-handlu 5

The Fizzle Show, Getting Traffic to a New Website (without Blogging) with Ruben Gamez

Osobom, chcącym działać w biznesie online polecić można także The Fizzle Show – według samych autorów to podcast dla kreatywnych przedsiębiorców i uczciwych budowniczych biznesu, którzy chcą zarabiać na życie, robiąc coś, na czym im zależy. Jednym z tematów ich podcastów było na przykład pozyskiwanie ruchu na nowej stronie internetowej (Getting Traffic to a New Website (without Blogging) with Ruben Gamez) z podpowiedziami, jak wygenerować wizyty na swojej nowej witrynie bez blogowania.

O biznesie do słuchania. Polecane podcasty o e-handlu 6

A jakie są Wasze ulubione podcasty o e-biznesie? Dajcie znać w tym miejscu.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top