Połączenie spółek VMware i Nicira

Opublikowano: 24 lipca 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Firma VMware ogłosiła w poniedziałek, 23 lipca, plany przejęcia firmy Nicira za kwotę 1,05 mld dolarów w gotówce. Transakcja ma zostać sfinalizowana w drugiej połowie roku.

Połączenie spółek VMware i Nicira 1Przejęcie firmy Nicira przez VMware w transakcji szacowanej na 1,26 mld dolarów – z czego 210 mln dolarów to nagrody kapitałowe – ma zapewnić silniejszą pozycję firmie na dotychczasowym rynku. Połączenie obu spółek ma przynieść przyspieszenie tworzenia oprogramowania centrów danych, które mają zastąpić modele sprzętowe, wykorzystywane przez większość firm.

Dotychczas, firma VMware zajmowała się technologią wirtualizacji i tworzenia infrastruktury chmur obliczeniowych. Nicira specjalizuje się zaś w produkcji oprogramowania open source służącego do wirtualizacji sieci i tworzenia systemów SDN.

Serwis ZD Net podaje, że firma VMware odnotowała w drugim kwartale tego roku przychody w wysokości 192 mln dolarów, co daje 0,44 dolary na jedną akcję i dochody rzędu 1,12 mld dolarów. To więcej o 22 proc. niż w analogicznym okresie 2011 roku. Zysk Non-GAAP na jedną akcję wyniósł 0,68 dolarów.

Analitycy firmy VMware szacują, że w trzecim kwartale 2012 roku firma osiągnie przychody w granicach od 1,11 do 1,15 mld dolarów. W całym 2012 roku planuje się, że przychody wyniosą pomiędzy 4,54 a 4,63 mld dolarów.

Marta Michałek-MachniewskaPołączenie spółek VMware i Nicira

Podziel się!

O autorze

marta