Polskie firmy na targach CSR w Brukseli

Programy CSR trzech polskich firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu zostaną zaprezentowane wśród 80 praktyk z całego świata na targach CSR MarketPlace, które odbędą się 29 listopada 2007 w Brukseli.
Programy „Edukacja z Internetem TP” stworzony przez Telekomunikację Polską, program wolontariatu pracowniczego „Tak! Pomagam” Provident Polska oraz programy Fundacji RWE Stoen „Oświecona Warszawa” i „Bezpieczna Energia” będą reprezentować Polskę podczas największych targów poświęconych strategiom i praktykom odpowiedzialnego biznesu. Organizowane przez CSR Europe wydarzenie jest miejscem spotkań, prezentacji i warsztatów dla kilkuset praktyków, którzy dzielą się swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami odpowiadającymi na globalne wyzwania biznesowe.

„Zaproszenie do udziału w targach jest dowodem, że pod względem dobrych praktyk w biznesie jesteśmy równorzędnym partnerem dla krajów „starej” Unii Europejskiej. Jestem dumny, że Telekomunikacja Polska była tu prekursorem, gdyż w 2006 roku uczestniczyła w tej imprezie jako pierwsza w historii i jedyna polska firma – powiedział Jacek Kalinowski, rzecznik Grupy TP. – Z kolei podczas spotkania ONZ z liderami światowego biznesu „UN Global Compact Leaders Summit” TP była jedyną instytucją reprezentującą Polskę i do tego zaproszoną do podzielenia się swoimi doświadczeniami w obszarze strategii społecznej odpowiedzialności” – dodaje.

„Tak! Pomagam jest pierwszym polskim programem wolontariatu pracowniczego prezentowanym w Brukseli. To ogromny sukces. Idea ‘corporate volunteering’ jest stosunkowo nowa nie tylko w Polsce ale i na świecie. Tym bardziej jesteśmy dumni, że nasze podejście zyskało uznanie w oczach zachodnich  ekspertów” mówi Tomasz Trabuć, rzecznik Providenta, organizator programu. „Wolontariat jest nie tylko sposobem budowania kultury organizacyjnej. Korzyści odnoszą także pracownicy. Osoba decydująca się na pracę w firmie, która wspiera wolontariat pracowniczy otrzymuje prosty przekaz: tu będę mogła realizować nie tylko swoje potrzeby zawodowe ale też społeczne. Często okazuje się, że dzięki wolontariatowi pracownicy nabywają dodatkowe umiejętności w obszarach, w których nie pracują na co dzień, np. umiejętność pracy zespołowej jeżeli mają samodzielne stanowisko” dodaje Mirosław Michalski, kierownik działu personalnego i wynagrodzeń Providenta

„Zaproszenie na targi CSR Europe MarketPlace w Brukseli dwóch programów Fundacji RWE Stoen: „Oświeconej Warszawy” i „Bezpiecznej Energii”, to dla nas duża radość i potwierdzenie, że  nasze działania społeczne realizujemy we właściwym kierunku. Oba te programy koncentrują się na problemie bezpieczeństwa i skierowane są do najbliższego otoczenia firmy. „Oświecona Warszawa”  to akcja, w ramach której oświetlamy najbardziej niebezpieczne i nieoświetlone miejsca w stolicy, wybrane przez warszawiaków. W ramach „Bezpiecznej Energii” uczymy sześcio- i siedmiolatki w warszawskich szkołach
i przedszkolach jak bezpiecznie korzystać z energii elektrycznej. Cieszę się, że będziemy mieli okazję zaprezentować te programy na tej prestiżowej, międzynarodowej imprezie jaką jest CSR Europe MarketPlace” – powiedziała Iwona Jarzębska, Rzecznik Prasowy RWE Stoen.

Telekomunikacja Polska oraz Provident Polska są Partnerami Strategicznymi, a RWE Stoen – Partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Wpisy promowane

Wydarzenia

E-COMMERCE CHALLENGE 2024
23.05.2024 - 24.05.2024
Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top