Porozumienie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie

Opublikowano: 9 lipca 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Porozumienie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie” oraz „Kodeks Dobrych Praktyk Stowarzyszenia Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego”, a także założenia kampanii edukacyjnej, która ma pomóc rodzicom w wyborze bezpiecznych dla dzieci gier komputerowych i wideo oraz nowe logo systemu klasyfikacji gier PEGI zaprezentowano podczas konferencji prasowej 2 lipca. Honorowy patronat nad tymi działaniami objęła Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania.

„Zapewnienie dzieciom korzystającym z Internetu bezpieczeństwa, uchronienie ich przed nieodpowiednimi dla nich treściami, to dziś ogromne wyzwanie. Uważam, że tylko poprzez wspólne działania jesteśmy w stanie to bezpieczeństwo im zapewnić. Dlatego dziękuję wszystkim sygnatariuszom i gorąco zachęcam kolejne firmy i instytucje, by się do tej inicjatywy przyłączyły” – powiedziała Elżbieta Radziszewska, Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania.

„Porozumienie na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie” podpisało do tej pory 11 firm i instytucji: Telekomunikacja Polska, PTK Centertel, Fundacja Orange, Wirtualna Polska, Interia.pl, Fundacja Dzieci Niczyje (Helpline.org.pl), Kidprotect.pl, NASK (Dyżurnet.pl), Polskie Badania Internetu (PBI), ArcaBit oraz Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji (PIIT) zrzeszająca 151 firm. Inicjatywę poparł również Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Porozumienie, które zainicjowała Grupa TP, to dobrowolny wkład wszystkich sygnatariuszy w zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa w Internecie – w szczególności w zwalczanie nielegalnych treści internetowych, takich jak nielegalna pornografia oraz nawoływanie do nienawiści.

Podpisując Porozumienie zobowiązali się m.in. do podejmowania indywidualnych i wspólnych działań komunikacyjnych i edukacyjnych, wypracowania i stosowania podobnych procedur postępowania wobec nielegalnych treści oraz zaangażowania w międzynarodowe inicjatywy dotyczące bezpieczeństwa dzieci w mediach elektronicznych.

Kolejna podpisana inicjatywa to „Kodeks Dobrych Praktyk Stowarzyszenia Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego”, przewidującego między innymi: stosowanie na wszystkich produktach – europejskiego systemu oznaczeń gier komputerowych i wideo PEGI.

Tomasz UchańskiPorozumienie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie

Podziel się!

O autorze

tomasz.uchanski