Portal Medtube.eu w polskiej wersji

Firma MedTube, właściciel międzynarodowego serwisu Medtube.eu, uruchomiła i rozbudowuje polską wersję tego portalu, pod adresem Medtube.pl. Poza językiem, różni się ona od oryginału także ekskluzywnym polskim kontentem.

– Mimo że mamy z portalem Medtube.eu ambicje globalne, to jednak postanowiliśmy prowadzić równolegle także zlokalizowaną polską wersję. I raczej nie dlatego, żeby ułatwić polskim lekarzom korzystanie z portalu, bo dla nich język angielski przeważnie nie jest barierą, ale dlatego, że dysponujemy ogromnymi zasobami treści właśnie w języku polskim, które w polskiej wersji portalu możemy doskonale wykorzystać – mówi Michał Wszoła, współtwórca portalu, na co dzień chirurg pracujący w Warszawskim Szpitalu Dzieciątka Jezus.

Te treści to m.in. obszerna biblioteka medycznych badań naukowych po polsku, w formatach PDF, oraz tzw. kanały dedykowane, tworzone przez towarzystwa medyczne, koła studenckie, kliniki, oddziały szpitalne czy także użytkowników komercyjnych.

W polskiej wersji portalu jest również dostępny specjalny kanał naukowy dla lekarzy założony wspólnie przez portal oraz Towarzystwo Chirurgów Polskich, którego prezesem jest prof. dr hab. med. Adam Dziki. Docelowo kanał ten ma być miejscem pomagającym w kształceniu chirurgów w Polsce. Dzięki staraniom profesora Dzikiego można w kanale TCHP zobaczyć między innymi operacje jelitowe wykonywane przy pomocy robotów medycznych.

MedTube.eu
to branżowa platforma społecznościowo-edukacyjna służąca wymianie praktycznych informacji medycznych, która ma pomóc lekarzom wszystkich specjalności, pielęgniarkom, ratownikom medycznym oraz studentom medycyny uzyskać dostęp do wszelkich materiałów multimedialnych (m.in. filmów, prezentacji, zdjęć) opisujących różne przypadki medyczne. Serwis jest dostępny dla użytkowników z całego świata. Zamieszczane przez zarejestrowanych użytkowników materiały są przed opublikowaniem wersyfikowane przez specjalistów z dziedziny medycyny.

Użytkownicy mają dostęp do materiałów podzielonych na kategorie: Filmy wideo, Zdjęcia, Badania naukowe (prace magisterskie, prace doktorskie, publikacje naukowe, artykuły specjalistyczne), Specjalizacja (testy egzaminacyjne do PES-u), Prezentacje (prezentacje naukowe w formie PDF lub sekwencji zdjęć). W ramach serwisu zostało również uruchomione forum dyskusyjne podzielone na sekcje tematyczne.

– Chcemy by MedTube.eu stał się adresem, o którym od razu pomyśli każdy profesjonalista medyczny, który chce sprawdzić jak wyglądają interesujące go zabiegi, operacje czy sposoby leczenia – mówi Michał Wszoła.

W ciągu kilku miesięcy działania w portalu Medtube.eu zarejestrowało się ponad 3,5 tys. lekarzy z całego świata. Zamieścili oni już kilka tysięcy materiałów multimedialnych, z czego ponad 1000 filmów. Zarejestrowani w serwisie profesjonaliści medyczni pochodzą z prawie 40 krajów. Najwięcej zamieszczanych materiałów pochodzi z USA, Włoch, Francji i Niemiec, ale nie brakuje także i takich materiałów z Maroka, Indii czy Japonii. Korzystanie z serwisu jest bezpłatne.

Wpisy promowane

Wydarzenia

19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top