Quizeria.pl – najpopularniejsze tematy roku 2009

Seriale i muzyka pop zdominowały serwis Quizeria.pl w roku 2009. W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych tematów quizów, stworzonych przez użytkowników znalazło się aż siedem seriali (w tym tylko jeden animowany). Na pierwszym miejscu uplasowała się “Hannah Montana”, której poświęcono 116 quizów, a odtwórczyni głównej roli – Miley Cyrus – dodatkowe 31 quizów.

Quizeria.pl od początku swojego istnienia stanowi pewnego rodzaju wskaźnik zainteresowań użytkowników. Aby dodać quiz, trzeba poświecić trochę czasu na przygotowanie pytań i odpowiedzi, można więc założyć, że autorzy quizów naprawdę interesują się ich tematyką. W minionym roku inspirowała ich przede wszystkim telewizja i muzyka rozrywkowa. Większość najpopularniejszych tematów to seriale, na pierwsze miejsce trafił serial o tematyce muzycznej, na drugim znalazły się muzyczne zgadywanki, najczęściej dotyczące muzyki pop.

Najpopularniejszymi serialami wśród użytkowników serwisu Quizeria.pl były te przeznaczone dla młodzieży, co potwierdza, że większość autorów quizów to nastolatki. Rekordową popularnością cieszyła się “Hannah Montana”, której poświęcono 116 quizów, a odtwórczyni głównej roli – Miley Cyrus – kolejne 31 quizów. Na trzecim miejscu znalazła się australijska produkcja “H2O – wystarczy kropla wody” (108 quizów), a na piątym “Nie ma to jak hotel” i “Nie ma to jak statek” (93 quizy).

Najpopularniejszą serią książek ciągle pozostaje niegdysiejszy rekordzista “Harry Potter” (107 quizów i czwarta pozycja). Kolejna książkowa pozycja w pierwszej dziesiątce – “Zmierzch” (90 quizów) nie dorównała przygodom uczniów Hogwartu, choć jej popularność wspomagały filmy oraz ogromne kampanie reklamowe.

W pierwszej dziesiątce znalazł się tylko jeden serial animowany – “Naruto” oraz aż trzy telenowele przeznaczone dla dorosłych odbiorców, choć sądząc po treści quizów większość z nich została dodana przez bardzo młodych użytkowników.

Do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych quizów nie dostały się w tym roku m.in “High School Musical” oraz sieciowa gra Metin 2 (po 43 quizy), meksykański serial “Zbuntowani (39 quizów), gry z serii “The Sims” (31 quizów) i “Camp Rock” (25 quizów).

Quizy dodawane przez zarejestrowanych użytkowników, trafiają na strony serwisu Quizeria.pl po zatwierdzeniu przez administratora i poprawieniu błędów gramatycznych i ortograficznych. Materiały obraźliwe, stanowiące przekaz reklamowy, nieczytelne lub niezrozumiałe nie są publikowane. Na strony nie trafiają także quizy dotyczące tematów znanych niewielkiej grupie osób (np. dotyczących autora quizu, jego przyjaciół, zwierzątka czy nauczycieli). Przygotowywanie zestawienia najpopularniejszych quizów było okazją do przyjrzenia się także tym odrzuconym quizom.

Najwięcej odrzuconych quizów dotyczyło tematu… “O mnie”. Quizy o sobie samych dodało kilkudziesięciu autorów. Wśród quizów poświęconych szerzej znanej tematyce najwięcej odrzuconych z powodu zbyt dużej liczby błędów i “szybko dezaktualizujących się” lub niezrozumiałych pytań była gra “Metin2” oraz seriale obyczajowe.

Przy quizach o tematyce “serialowej” oraz “popowej” zwykle jest sporo pracy korektorskiej, która na ogół nie jest potrzebna quizom o tematyce książkowej lub naukowej. Dowodzi to, że użytkownicy, którzy dużo czytają – piszą poprawniej i lepiej formułują pytania i odpowiedzi niż autorzy quizów na temat seriali, gwiazd popkultury czy gier.

Najpopularniejsze tematy quizów w roku 2009

1. Hannah Montana – 116 quizów
2. Kto to śpiewa? – 113 quizów
3. H2O – wystarczy kropla wody – 108 quizów
4. Harry Potter – 107 quizów
5. Nie ma to jak hotel (/statek) – 93 quizy
6. Zmierzch – 90 quizów
7. Brzydula – 80 quizów
8. M jak miłość – 73 quizy
9. Pierwsza miłość – 49 quizów
10. Naruto – 46 quizów

W zestawieniu uwzględniono wyłącznie quizy przyjęte, poprawione i opublikowane w ciągu roku 2009 (2424 quizy). Serwis Quizeria.pl powstał w czerwcu 2007 roku z działu tematycznego serwisu Junior.reporter.pl. W grudniu 2009 serwis odnotował 1.780.000 odsłon stron.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry