Rusza telewizyjna kampania społeczna

Wkrótce rozpocznie się emisja filmu zrealizowanego do kampanii społecznej przeciwko pedofilii „Stop Pedofilom” przygotowanej przez agencję TBWA na zlecenie Fundacji Kidprotect.

„Przygotowanie filmu wzbudziło wiele emocji w osobach bezpośrednio zaangażowanych w jego produkcję. Ostatnio medialnie nagłośnione przypadki pedofilii i dyskusja, jaka wokół nich rozgorzała pokazują na istotny społecznie wymiar problemu. Jedynie jego odpowiednie nagłośnienie i uczciwe przedstawienie mogą przyczynić się do walki z wykorzystywaniem nieletnich. Mam nadzieje, że film ten spotka się z zainteresowaniem i w znaczący sposób przyczyni się do wzbogacenia dyskusji. Kampania już dziś wzbudziła uwagę nawet mediów światowych np. uzyskaliśmy pozytywne reakcje ze strony prasy holenderskiej” – mówi Malina Wieczorek Non Profit & Art Promotion Director TBWATelescope.

Intencja kampanii jest uświadomienie, że internet jest miejscem gdzie pedofile mają ułatwiony dostęp do dzieci wykorzystując ich nieświadomość. Kreacja filmu jest bardzo sugestywna. Strzałka pojawiająca się na ekranie, która kieruje huśtawką z dziewczynką pokazuje jak łatwo można manipulować nieświadomymi tego dziećmi. Tak właśnie ich bezbronność i naiwność wykorzystują pedofile działający w sieci

Spot telewizyjny przygotowany przez TBWA pt. „Huśtawka” emitowany będzie w stacjach telewizyjnych TV4, TV Puls, MTV, MTV Classic oraz w kinach.

Oprócz telewizji, reklamy ukazują się także w prasie i w internecie. Bezpłatnie, layouty prasowe przedstawiające dzieci zamieścili na swych stronach „Polityka”, „Newsweek Polska”, „Forum”, „Charaktery”, „Viva” oraz magazyn „Benefit”. Do kampanii przyłączył się również portal internetowy Onet.pl, firma MBM Ontrack, zajmująca się odzyskiwaniem danych komputerowych oraz Net Art – dostawca usług ISP.

Film „Stop Pedofilom” zrealizowany został przez OTO Studio Filmowe. Reżyserią do filmu zajął się Damian Pietrasik. Za kreację w TBWA odpowiedzialni są: Bartek Bartoszek, Darek Rzontkowski – Dyrektorzy Kreatywni, Robert Chudzik, Art Director oraz Joanna Mazurek, Copywriter.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top