Ruszyły prace grup roboczych w ramach konsultacji branżowych PBI

PBI rozpoczęły szerokie konsultacje branżowe na temat standardu badania internetu w Polsce. Po spotkaniu inauguracyjnym 16 marca, w którym  wzięło udział kilkudziesięciu reprezentantów reklamodawców, domów mediowych, sieci reklamowych, właścicieli internetowych oraz organizacji branżowych, ruszyły zapowiadane prace w sześciu grupach roboczych.

Podczas spotkań, reprezentanci branży on-line dyskutowali nad szeregiem zagadnień, a wśród  nich między innymi:

– wprowadzenie do badania nowych wskaźników analitycznych,
– unowocześnienie aplikacji analitycznych,
– reguły kategoryzacja treści w internecie,
– pomiar oglądalności treści stron, streamów i akcji,
– pomiar stron oraz aplikacji wykorzystywanych na urządzeniach mobilnych,
– poprawienie reprezentatywności panelu,
– skuteczniejsze metody rekrutacji panelistów,
– dostarczanie danych o aplikacjach internetowych,
– metody pomiaru internetu na urządzeniach przenośnych,
– pomiar odsłon w technologiach takich jak AJAX, Flash.

Kluczowym tematem pierwszego spotkania dotyczącego technologii strumieniowych, było określenie zasad i wymagań wobec badania streamu audio oraz video. W Polsce brakuje standardu badań tych technologii w internecie.

Do prac nad standardem badania internetu mobilnego, PBI zaprosiły specjalistów i reprezentantów operatorów telefonii komórkowej, wychodząc z założenia, że ich obecność stanie się pomocna w opracowaniu koncepcji badania internetu w urządzeniach przenośnych.

Konsultacje grup roboczych zakończą się w kwietniu. Ich efektem będzie dostępny publicznie dokument w którym PBI spiszą wnioski, dotyczące pożądanego przez branże on-line standardu badania internetu. W nowych obszarach badawczych, takich jak pomiar streamu oraz mobile, będzie to pierwsze takie opracowanie w Polsce. Dokument będzie opisywał również potrzebę dopasowania standardu badania do oczekiwań klientów i użytkowników.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry