Rząd udostępnia w sieci uchwalone akty prawne

Od 1 stycznia 2010 r. każdy, kto ma dostęp do internetu, może zapoznać się z urzędową, tzw. autentyczną treścią aktu prawnego w dniu, w którym ukazuje się on w wirtualnym publikatorze zamieszczanym na stronach Rządowego Centrum Legislacji: www.rcl.gov.pl.

– To ważny element budowy demokratycznego państwa prawnego – mówi ekspert Konfederacji Pracodawców Polskich, Henryk Michałowicz. – Sprawdzanie treści aktu prawnego w dniu, w którym pojawia się on na stronie internetowej, umożliwia obowiązująca od nowego roku nowelizacja ustawy o ogłaszaniu aktów normatywnych. – To bardzo dobre rozwiązanie. Dzięki nowelizacji każdy za darmo, bez szukania w punktach sprzedaży i czekania na pocztową prenumeratę będzie mógł się zapoznać z obowiązującymi ustawami i rozporządzeniami – dodaje Henryk Michałowicz.

Rządowe Centrum Legislacji przewiduje rozwój informatycznego systemu publikacji już obowiązującego prawa. Jeszcze na początku stycznia na stronie internetowej RCL ma się pojawić na bieżąco aktualizowany elektroniczny skorowidz przepisów zbudowany według układu haseł tematycznych, pod którymi będzie można znaleźć odpowiadające im akty prawne.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry