Sąd: domena nie może być nazwiskiem

Opublikowano: 10 listopada 2011. Kategoria: Rynek. Tagi:

Kalifornijski sąd apelacyjny wydał ciekawy wyrok – nazwa domeny nie może być użyta jako nazwisko.

Robert Edward Forchion, Jr., opisujący siebie jako aktywista zakochany w marihuanie, postanowił zmienić swoje oficjalne nazwisko na NJWeedman.com. Od pewnego czasu już wykorzystuje domenę do prowadzenia serwisu wzywającego do legalizacji marihuany.

Sąd: domena nie może być nazwiskiem 1Kalifornijski sąd potwierdził jednak, że Forchion nie może zmienić nazwiska na nazwę domeny. Jednym z powodów, jakie wskazał jest możliwość utraty kontroli nad nazwą. Czytamy w orzeczeniu:

Zmiana oficjalnego nazwiska na NJWeedman.com trwałaby na zawsze. Forchion stracić może stronę poprzez brak uiszczenia okresowej opłaty lub naruszenie umowy rejestracyjnej. W takim przypadku, domena NJWeedman.com może być zarejestrowana przez kogoś innego, a w tym samym czasie Forchion zatrzyma swoje nazwisko (NJWeedman.com). Jeśli obie strony wykorzystywać będą nazwę do prowadzenia biznesu, może to prowadzić do zamieszania.

Jak podoba się Wam pomysł zmiany nazwiska na nazwę domeny? Czy argument podany przez sąd jest trafiony?

[za: DNW]

aznews.plSąd: domena nie może być nazwiskiem

Podziel się!

O autorze

aznews.pl

Serwis AZnews.pl przedstawia najważniejsze informacje z branży domenowej. Znaleźć tam można bieżące informacje, raporty i zestawienia sprzedaży.