Samurai Champloo na antenie 4fun.tv

Stacja 4fun.tv zakupiła licencję od firmy VISION na emisję „Samurai Champloo”. Przebój DVD, wydawany do tej pory przez VISION już od 3 maja zagości w ramówce 4fun.tv. Hiphopowa stylizacja, dynamiczna reżyseria i szalone pojedynki na miecze składają się na ostrą jak cięcie miecza i zakręconą na głowie całość – hit japońskiego anime.
„Samurai Champloo" to mieszanka stylowo-kulturowa, jaką potrafią przygotować tylko Japończycy. Akcja serialu osadzona jest w feudalnej Japonii, na przełomie pierwszej i drugiej połowy XVII wieku. Twórcy zmiksowali ze sobą futurystyczną przyszłość z filmem noir i bluesem.

W „Samurai Champloo” zastosowano zaskakujące połączenie siedemnastowiecznej Japonii i samurajów z hip-hopem, breakdance’m i wszystkimi elementami charakterystycznymi dla szeroko rozumianej kultury rapowej. W ścieżce dźwiękowej serii usłyszymy takich twórców, jak: Nujabes, Force of Nature, Fat Jon i Tsutchie. Efekt jest doskonały – i dla tych, co hip-hop lubią i dla tych, co go nie trawią, gdyż dzięki zaskakującemu połączeniu uzyskano naprawdę oryginalny i świeży efekt końcowy.

Fabuła serialu  koncentruje się wokół trójki podróżników, związanych honorowym przyrzeczeniem. Wyruszają w podróż, na której spotykają wiele intrygujących postaci. Młoda dziewczyna Fū, w zamian za uratowanie życia Mugenowi i Jinowi prosi ich, aby pomogli odnaleźć jej samuraja, który pachnie jak słonecznik. Każdy odcinek przedstawia osobną historię, niekoniecznie zbliżającą bohaterów do odnalezienia „słonecznikowego samuraja”. Bohaterowie przeżywają masę nieprawdopodobnych przygód, aby w końcu dotrzeć do zaskakującego, wzruszającego i skreczującego finału w rytmie hip – hopu.

Serial zyskał wielką popularność nie tylko w Japonii, o czym świadczyć mogą dwa tomy mangi na jego podstawie, również w Polsce ma już wielu fanów, choć do tej pory był wydawany tylko na DVD.

„Kupiliśmy od VISION licencję na kilka odcinków. Jeśli serial okaże się również telewizyjnym sukcesem, nabędziemy od dystrybutora prawa do emisji całej serii czyli 26 odcinków.” – mówi Ewa Czekała, dyrektor Zarządzający 4fun.tv

Pełny komediowych gagów "samurajski miks" w 4fun.tv już od soboty 3 maja o godzinie 11:00, a powtórki w środę o 16:00.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top