Sellbox pozyskuje finansowanie od LMS Invest

Opublikowano: 16 października 2013. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Sellbox, platforma dzięki której można sprzedawać autorskie pliki z wykorzystaniem Dropbox i Google Drive, pozyskała na dalszy rozwój środki z funduszu LMS Invest, w styczniu zespół jedzie do USA by rozwijać Sellbox w ramach akceleratora Plug and Play.

sellboxDzięki sprzedaży plików z wykorzystaniem Sellbox możliwa jest sprzedaż plików cyfrowych. Jedną z  zalet rozwiązania jest błyskawiczna realizacja płatności na konto sprzedawcy. Firma pobiera prowizję w wysokości 5 proc. od transakcji Największą grupę sprzedawców stanowią niezależni twórcy gier, autorzy ebooków, fotografowie i twórcy oprogramowania.

Historię platformy można określić dzięki kilku kamieniom milowym. Po wygranej podczas Startup Sprint jego twórcy zostali zaproszeni do udziału w akceleratorze Huge Thing. Po zakończeniu programu Daniel i Piotr w dalszym ciągu dopracowywali swoją działającą już firmę. Jednym z partnerów akceleratora jest fundusz LMS Invest. Daniel i Piotr od początku mieli jasną wizję, tego czym Sellbox ma być. Za wizją szły też działania – konsekwentnie realizowane cele przekładające się na coraz lepiej działającą platformę. To wszystko w kontekście rynku, jaki można zdobyć było jednym z elementów decyzji o inwestycji w ten właśnie projekt – powiedział Tomasz Czapliński, prezes LMS Invest.

Sylwester KozakSellbox pozyskuje finansowanie od LMS Invest

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.