Serwis poświęcony Szymanowskiemu na itvp.pl

Telewizja Polska uruchomiła w Internecie bogaty pod względem treści audio i wideo interaktywny serwis poświęcony Karolowi Szymanowskiemu.
Serwis szymanowski.itvp.pl, który w wersji angielskiej będzie dostępny na całym świecie od 2 kwietnia, zawiera wiele ciekawych i cennych dla miłośników Szymanowskiego materiałów wideo i audio poświęconych kompozytorowi.

Pod adresem szymanowski.itvp.pl można obejrzeć wybrane programy telewizyjne poświęcone twórczości tego wybitnego polskiego muzyka emitowane w TVP Kultura w ramach „Tygodnia z Szymanowskim”. Będą to m.in. koncerty, recitale i relacje ze spotkań z twórcami. W Internecie będą one dostępne równolegle z ich emisją na antenie oraz w trybie na żądanie.

W serwisie szymanowski.itvp.pl znajdują się także ilustrowane archiwaliami materiały wideo, w których m.in. Jerzy Radziwiłowicz czyta wybrane listy kompozytora. W iTVP dostępne są także wywiady z wybitnymi osobistościami świata kultury na temat życia i twórczości Szymanowskiego. O artyście mówią m.in. Krzysztof Zanussi, Franciszek Starowieyski i Jerzy Maksymiuk.

Wśród dodatkowych treści multimedialnych w serwisie znajdują się także: kalendarium Roku Szymanowskiego, biografia artysty i interaktywny, wirtualny przewodnik po Atmie – muzeum Karola Szymanowskiego w Zakopanem. W iTVP zamieszczone zostały również recenzje płyt z utworami Szymanowskiego, przewodnik po książkach o kompozytorze, galeria zdjęć, przewodnik po miejscach związanych z Szymanowskim. Internauci mogą także wziąć udział w konkursie.

Fanów Szymanowskiego z pewnością ucieszy specjalny wirtualny pokój odsłuchowy, w którym już wkrótce będzie można bezpłatnie posłuchać lub pobrać do odsłuchania jego wybrane utwory.

www. itvp.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top