ShoppingShow 2014 – kim jest Konsument Digitalny?

Digitalizacja rynku stała się faktem, a co za tym idzie zrodziła się nowa kategoria konsumenta – Konsument Digitalny. Kim jest? Jak kupuje? Gdzie i jakie urządzenia mobilne wykorzystuje do zakupów – o tym wszystkim w najnowszych badaniach konsumenckich ShoppingShow. 

SHOPPINGSHOW_logo_GWIAZDAShoppingShow to autorskie badania obserwacyjne oraz diagnozujące rynek Retail&Fashion. Każda edycja odbywa się przy udziale różnych grup zainteresowanych poruszaną tematyką, dlatego badanie składa się z kilku warstw poznawczych:

  • licznych wywiadów z przedstawicielami rynku retailowego i fashion w Polsce,
  • obserwacji niejawnych oraz jawnych (badania jakościowe zwyczajów zakupowych),
  • a przede wszystkim konfrontacji stereotypów konsumenckich z rzeczywistością, czyli paneli roboczych z decydentami branży Retail&Fashion.

Zależy nam na tym, aby badanie “ShoppingShow” skłaniało do dyskusji, łamało rynkowe tabu oraz pozwalało w bardzo przystępny sposób reinterpretować realia rynkowe zarówno przez konsumentów, jak i zarządzających sieciami retailowymi. Chcemy mówić językiem JAK zastosować tę zebraną wiedzę w praktyce. Chcemy iść nieco dalej, aniżeli pozostać przy wnioskach. Szukamy prawdy i rzeczywistych zachowań, upodobań oraz zwyczajów zakupowych, a nie deklaracji.To daje solidniejsze podstawy do zastosowania wyników badań w praktyce – powiedział pomysłodawca i twórca badań, Marcin Gieracz.

Twórcy badania przekonują, że jesteśmy u progu daleko idących zmian w zachowaniach i oczekiwaniach klientów, które zapoczątkowała era smartfonów i tabletów. Konsumenci wyposażeni w dające nieograniczone możliwości urządzenia mobilne, stają się coraz bardziej świadomi, a co za tym idzie wymagający. Konsumenci stali się także bardziej dojrzali i odporni na powielane rokrocznie schematy marketingowe wielu firm. Kupują wtedy, kiedy chcą i poszukują tego, czego pragną najbardziej. Nie zadowalają się byle jaką promocją. Potrafią sami sobie sprawdzić, gdzie będzie im się opłacać najbardziej kupować. Cenocentryczne podejście nie odgrywa jednak najistotniejszej roli w decyzjach zakupowych. Nadal większość z nas kieruje się emocjami, a te najlepiej stymulują firmy, które rozumieją zmieniający się świat sprzedaży i wdrażają takie rozwiązania, które czynią zakupy jeszcze bardziej komfortowymi i wygodnymi.

III edycja ShoppingShow, to początek stałej obserwacji zmian rynkowych i wszystkich związanych z nimi zjawisk. Tym razem zostaną prześwietlone zwyczaje zakupowe polskich konsumentów online, ich preferencje, oczekiwania, nawyki i doświadczenia podczas zakupów w sieci oraz korzystania z aplikacji mobilnych. Znajdzie się tu charakterystyka rynku w dobie technologicznego przyspieszenia, czyli integracja sprzedaży online z offline (m–commerce / e–commerce) oraz wiele cennych informacji o tym, jak zmieniać się będzie branża fashion&retail pod wpływem technologii.

W pierwszej kolejności opublikowany został przewodnik po raportach z Polski i ze świata, obrazujących digitalizację rynku. Przewodnik składa się z kilkudziesięciu zestawień, danych i faktów, co pozwala jeszcze bardziej wzmocnić przekonanie, że zmiany w e–handlu zaczynają bardzo mocno wpływać i ingerować w zwyczaje zakupowe konsumentów.

Raport dostępny na stronie www.shoppingshow.pl.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry