Siewynajmuje.pl nieruchomości bezpośrednio

Opublikowano: 14 maja 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Zaprojektowanie prostego i przyjaznego konsumentowi serwisu było celem Plug Studio, firmy, która na zlecenie PWL Consulting zrealizowała projekt siewynajmuje.pl. Jest to skierowana do użytkownika końcowego platforma ogłoszeniowa, specjalizująca się w bezpośrednim wynajmie (głównie) nieruchomości.

Naszym celem było zaprojektowanie prostego i przyjaznego dla użytkownika serwisu, składającego się z solidnej wyszukiwarki, atrakcyjnej graficznie prezentacji ofert oraz sprytnych rozwiązań w panelu użytkownika – powiedział Grzegorz Pająk, właściciel firmy internetowej Plug Studio.

Przygotowanie serwisu trwało pięć miesięcy. A jak narodził się pomysł i co go wyróżnia na tle konkurencji?

Pomysł narodził się z czystej potrzeby – mianowicie sam wynajmuję mieszkanie i sam zapłaciłem rok temu prowizję 70 proc. przy zawarciu transakcji co uznałem za jakiś kompletny nonsens i nie mogłem uwierzyć, że nie da się wynajmować bezpośrednio. Po przejrzeniu stron www – dużych i mniejszych portali stwierdziłem, że jest szansa na stworzenie serwisu o wąskiej specjalizacji – tylko wynajem i tylko bezpośrednio – powiedział nam Piotr Łodziński, właściciel i manager projektu.

siewynajmuje logoSerwis siewynajmuje.pl specjalizuje się więc wyłącznie w wynajmie oraz wyłącznie bezpośrednio. Tematycznie serwis poświęcony jest czterem dziedzinom tego rynku:

  • Nieruchomości – od domów przez garaże po powierzchnie komercyjną
  • Turystykę – od hoteli przez kwatery po kampery i yachty
  • Student – od stancji przez pokoje po oferty współlokatorów
  • Nocki – apartamenty i mieszkania na jedną noc

Panel użytkownika pozwala na pełną kontrolę i zarządzanie nieruchomościami. Użytkownik po zalogowaniu do sytemu ma możliwość edycji treści, zdjęć oraz statusu wynajmu nieruchomości. Udogodnieniem ma być również skrzynka na nieaktywne ogłoszenia, które po okresie ekspozycji na stronie pozostają nadal w panelu gotowe do aktywacji w przyszłości.

Nasz system nie był projektowany jako coś innowacyjnego, raczej nastawialiśmy się na działalność w niszy jaką jest wynajem nieruchomości bezpośrednio. Na dużych portalach można znaleźć ogłoszenia bezpośrednio, ale jest to proces czasochłonny. My chcieliśmy stworzyć platformę komunikacji dla osób wyłącznie zainteresowanych wynajmem bezpośrednio – wyjaśnia Piotr Łodziński.

Twórcy siewynajmuje.pl kierują się przede wszystkim w stronę użytkowników w wieku 19-30 lat. Jak przekonują, są to osoby bardzo mobilne i przez to bardzo aktywne na rynku wynajmu nieruchomości i turystyki. Jest to również według nich dynamicznie rozwijająca się grupa, a dużym potencjale zarobkowym i rosnącej sile nabywczej – bardzo atrakcyjna dla potencjalnych reklamodawców serwisu.

Aktualnie serwis oferuje ogłoszenia standardowe gratis, które docelowo będą odpłatne. Dostęp do zasobów ofert w pozostanie darmowy. Siewynajmuje.pl ma przynosić dochód z płatnych ogłoszeń właśnie, sprzedaży powierzchni reklamowej oraz reklam Google.

Celem twórców serwisu jest w tym momencie jego pozycjonowanie w wyszukiwarkach oraz promocja.

W przyszłości chcemy dostosować serwis do możliwości technologicznych a zwłaszcza umożliwić użytkownikom dodawanie ogłoszeń za pomocą telefonu (tekst, zdjęcia, filmy itd) – zdradza nam Piotr Łodziński.

siewynajmuje.pl

Dawid ZarazińskiSiewynajmuje.pl nieruchomości bezpośrednio

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.