Skąpiec.pl wprowadza nowe logo i interfejs

Serwis porównujący ceny Skąpiec.pl wprowadził testową wersję nowego layoutu. W przypadku części użytkowników serwisu Skąpiec wyświetla się od razu w nowej odsłonie. Pozostali internauci mogą wybrać wygląd strony. Do dyspozycji mają dwie wersje: tradycyjną oraz „świeżą”. Do nowego layoutu prowadzi button umieszczony na stronie głównej, obok logo serwisu.

Zmiany w wyglądzie objęły cały serwis: od liftingu „jedynki” i strony produktu po listing sklepów, zakładki i formularze. Przygotowując nowy design, zespół projektowy Skąpiec.pl postawił na minimalizm i przyjazność dla użytkownika. Stonowana, a zarazem wyrazista kolorystyka i układ strony wydobywać mają najważniejsze dla internauty treści.

Chodzi o to, by osoby korzystające ze Skąpca poruszały się  po coraz bogatszych zasobach serwisu intuicyjnie. Od momentu, gdy Skąpiec.pl wystartował w sieci (październik 2004), wiele się na stronie zmieniło. Mnogość kategorii produktowych i opcji pomocnych w wyborze optymalnego produktu wymuszają przemyślane segmentowanie treści.

Cel jest jeden: zapewnić maksymalną czytelność przy coraz bogatszym kontencie serwisu. Zadaniem Skąpca jest błyskawiczne wyłowienie atrakcyjnych ofert i pomoc w podjęciu decyzji zakupowej. Dlatego tak bardzo istotna staje się przejrzystość  poszczególnych stron oraz intuicyjna nawigacja. Nowa wersja serwisu została zaprojektowana w ten sposób, by na stronie głównej można było w kilka sekund wyłuskać popularne kategorie produktowe. Warto podkreślić, że strona jest krótsza, a tym samym bardziej przyjazna i łatwiejsza do „ogarnięcia”. Nowy wygląd Skąpca przypieczętowany został zmianą „znaku rozpoznawczego”.

– Od początku postawiliśmy, że nie idziemy w kierunku rewitalizacji w sensie lekkiej korekty logo. Modyfikacji uległo wszystko: od kolorystyki i kroju czcionki po zastosowaną symbolikę –  wymienia Monika Janiszewska, specjalista ds. PR serwisu.

W założeniu nowe logo cechować miała  wyrazistość i rozpoznawalność. Twórcom serwisu zależało na tym, by internauci jednoznacznie  identyfikowali je ze Skąpcem.

– Prace nad logo przekazaliśmy w ręce firmy zewnętrznej i możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy zadowolenie z efektu. Nowy logotyp odznacza się prostotą graficzną, mocno akcentuje charakter serwisu oraz nawiązuje do jego nazwy –  podkreśla Janiszewska.

sk

Czy jest to finalna wersja Skąpiec.pl? Kwestia ta pozostaje otwarta. Dalsze zmiany nie są wykluczone. Pod uwagę będą brane wszelkie sugestie użytkowników serwisu.

– Mamy nadzieję, że Skąpiec.pl w nowej odsłonie zostanie pozytywnie przyjęty.
Pragniemy zaznaczyć, że proces doskonalenia witryny na tym się nie kończy. Cały czas trwają prace nad kolejnymi funkcjonalnościami i zawartością serwisu – zapewnia Janiszewska.

Skąpiec.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top