Słownik dziennikarski w slowawsieci.com

Wortal internetowy Slowawsieci.com udostępnił swój Słownik Terminologii Dziennikarskiej. To pierwszy tego typu słownik w Polsce budowany nie tylko przez autorów, ale samych dziennikarzy.

– Każdy może zaproponować nowe hasło i zredagować jego definicję – tłumaczy redaktor naczelny portalu, Karol Bancerz – dlatego słownik ów jest dość nietypowy zarówno w sposobie budowy, jak i zasadach organizacji.

Słownik Terminologii Dziennikarskiej nie przypomina swoją zawartością jakiegokolwiek innego słownika. Przede wszystkim zawiera w sobie słowa i zwroty używane w środowisku dziennikarzy i pracowników związanych z mediami, dlatego może się okazać nieocenioną pomocą dla początkujących dziennikarzy i pracowników public relations.

Aktualnie w skład słownika wchodzi prawie 200 zwrotów i słów, jednak jego budowa i otwarte zasady dodawania nowych haseł pozwalają na dalszą, nieograniczoną rozbudowę. Zdaniem Pawła Krypno – jednego ze współautorów opracowania, można spodziewać się, że do końca roku liczba ta może się podwoić.

http://www.slowawsieci.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top