SMSy wreszcie będą docierać do USA

Opublikowano: 29 marca 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Firma AT&T Wireless ogłosiła rozbudowę usługi przesyłania krótkich wiadomości tekstowych (tzw. SMS). Usługa ta umożliwia obecnie przesyłanie wiadomości SMS między milionami użytkowników w Polsce i w Stanach Zjednoczonych. Wzajemne usługi SMS oferowane przez AT&T Wireless dostępne są obecnie w 24 krajach w Europie i w dziesiątkach krajów na świecie. Oznacza to, że praktycznie wszyscy użytkownicy telefonów komórkowych w Polsce mogą kontaktować się z członkami swoich rodzin, kolegami i przyjaciółmi w USA za pomocą wiadomości SMS.

Według badania przeprowadzonego przez londyńską firmę KRC Research, 66 procent użytkowników telefonów komórkowych wysyłających wiadomości SMS błędnie uważało, że ich wiadomości mogą docierać do Stanów Zjednoczonych. Bardzo prawdopodobne, że użytkownicy telefonów komórkowych w innych krajach Europy myśleli podobnie.

Jednak dzisiaj firma AT&T Wireless zapełnia tę lukę między dwoma kontynentami. Usługa międzynarodowego przesyłania wiadomości SMS oferowana przez AT&T Wireless jest obecnie dostępna dla użytkowników w 50 krajach dzięki 120 zagranicznym operatorom, włącznie ze wszystkimi operatorami telefonii komórkowej w Polsce, dzięki czemu możliwy jest dostęp do większości użytkowników telefonów komórkowych na świecie.

„AT&T Wireless znajduje się na czele stawki firm odpowiadających na rosnące zapotrzebowanie na wiadomości tekstowe milionów użytkowników na całym świecie” stwierdziła Glenice Maclellan, wice prezes ds. usług tekstowych w firmie AT&T Wireless. „Dla wielu ludzi, zwłaszcza w Europie, wiadomości tekstowe to preferowana forma komunikacji z przyjaciółmi i rodziną. Globalny zasięg oferty AT&T Wireless ma dla nich znaczenie, ponieważ koledzy i członkowie rodzin są zawsze w zasięgu SMSa.”

http://www.attwireless.com

Sylwester KozakSMSy wreszcie będą docierać do USA

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.