Stare Kino z Dziennikiem

Opublikowano: 6 lutego 2008. Kategoria: Rynek. Tagi:

W sobotę 9 lutego DZIENNIK rozpoczyna serię filmową RETRO pod tytułem „Stare kino”. W ramach serii ukażą się na DVD cztery niezapomniane, czarno-białe polskie filmy z okresu międzywojennego.
Pierwszym z tej serii będzie film "Każdemu wolno kochać" z 1933 roku, z gwiazdami ówczesnego kina polskiego: Adolfem Dymszą i Mirą Zimińską. Był to pierwszy polski film, którego dźwięk zarejestrowano bezpośrednio na taśmie filmowej.

Kolejne filmy z serii będą się ukazywały co sobotę wraz z DZIENNIKIEM; będą to " Manewry miłosne" z Tolą Markiewiczówną i Aleksandrem Żabczyńskim, "Dorożkarz nr 13" Mariana Czauskiego oraz "Co mój mąż robi w nocy" Michała Waszyńskiego, z którego pochodzi międzywojenny przebój muzyczny "Odrobinę szczęścia w miłości".

Na serię RETRO "Stare Kino" składają się z filmy poddane w ostatnim czasie gruntownej renowacji. W dodatkach interaktywnego menu na płycie jest opcja porównania fragmentów wersji oryginalnej i odświeżonej.

Seria filmowa RETRO "Stare Kino" będzie wsparta kampanią reklamową w radio, w TV oraz w tytułach Axel Springer Polska. DZIENNIK z filmem będzie do nabycia w punktach sprzedaży prasy w cenie 4,99 zł.

Hanna LaskowskaStare Kino z Dziennikiem

Podziel się!

O autorze

hania