Startuje muzyka.streemo.pl

Serwis społecznościowy Streemo.pl uruchomił nową sekcję dla muzyków, wytwórni i niezależnych twórców: http://muzyka.streemo.pl. Nowy, autorski player, szersze możliwości promowania własnej muzyki i odkrywania twórczości innych artystów to tylko niektóre z wprowadzonych funkcji w serwisie. Twórcom Streemo zależy na jak największym zaangażowaniu we współtworzenie serwisu środowisk muzyków, artystów i wytwórni muzycznych.

W Streemo w ramach profilu twórców można publikować stworzone przez siebie nagrania, np. piosenki zarejestrowane na próbach czy koncertach, własnego autorstwa sample, bity lub solówki. Wokół udostępnionych innym użytkownikom serwisu plików gromadzą się grupy i społeczności, które mają możliwość ich ocenienia, skomentowania, polecania znajomym lub subskrypcji treści dodawanych przez artystę. Piotr Szostak, prezes Streemo, jest pewien, że wzrastający segment artystów, którzy korzystają z serwisu spowoduje, że serwisem zainteresują się także wytwórnie muzyczne: „W krótkim czasie w Streemo powstało ponad tysiąc profili twórców. Codziennie do repozytorium trafiają nowe nagrania. Ludzie śledzą twórczość innych i chętnie ją oceniają. Dla twórców to jeden ze sposobów poznania emocji, jakie u innych wywołuje ich twórczość. To także kopalnia kontaktów i możliwość wymiany doświadczeń. Dla wytwórni muzycznych społeczność Streemo jest na pewno interesującym adresatem promocji nowości. Sądzę, że serwis będzie także dobrym miejscem poszukiwania nowych gwiazd, tym bardziej, że ich sukces w Streemo nie będzie zależał od promocji lecz od upodobań innych użytkowników” – powiedział Piotr Szostak.

Uruchomiony nowy, autorski player Streemo, otwiera przed artystami interesujące narzędzia promowania muzyki. Streemo Player wraz ze wskazaną zawartością multimedialną (np. clip lub utwór muzyczny) każdy może opublikować w dowolnym serwisie internetowym, jako samodzielny plik. Co więcej, nowe rozwiązanie zaoferuje możliwość sprzedaży contentu w Internecie. „Uruchomiony przez nas Streemo Player ma spełniać trzy założenia: Po pierwsze, pozwolić odtwarzać pliki multimedialne, budować własne playlisty oraz ułatwiać – w ramach Streemo –  funkcje komentowania, polecania innym, przeglądania podobnych zawartości czy np. subskrypcji treści od danego artysty. Po drugie, otwiera on nowe możliwości promocji konkretnych plików, poprzez proste umieszczanie Playera w dowolnych stronach internetowych. Po trzecie, Streemo Player już za chwilę zaoferuje możliwość sprzedawania w Internecie odtwarzanych plików. W ten sposób chcemy realizować w Streemo koncepcję widget e-commerce” – wyjaśnia Piotr Szostak.

www.streemo.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Expert Summit 2021
04.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry