Startup Weekend Kids już w ten weekend!

Opublikowano: 8 czerwca 2016. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Już w najbliższy weekend w Warszawie odbędzie się Startup Weekend Kids skierowany do najmłodszych osób zainteresowanych zdobyciem umiejętności pozwalających na przekucie pomysłu w projekt biznesowy.

Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli realizować swoje pomysły pod okiem doświadczonego zespołu mentorów i praktyków. Będzie to okazja również do zobaczenia jak w rzeczywistości wygląda praca programisty czy grafika.

swk-logoUczestnicy będą bawić się w tworzenie startupów – rozwijając pomysły zgłoszone przez dzieci. Zabawa w startup będzie odbywała się w kilkuosobowych zespołach, złożonych z dzieci i dorosłych. Zadaniem dzieci jest przedstawić i opracować podstawowe założenia ich pomysłu, ustalić plan działania, podzielić się zdaniami, dotrzeć do potencjalnych klientów i zbadać potencjał biznesowy ich pomysłów. Zadaniem dorosłych ekspertów jest wykorzystanie swoich kompetencji do zbudowania działającego prototypu, zgodnie z wytycznymi otrzymanymi od młodych przedsiębiorców – powiedział Krzysztof Gontarek, organizator wydarzenia i prezes Fundacji “Pierwsze Miejsca są Zawsze Wolne”.

Dzięki współpracy z amerykańskim serwisem streamingowym dla programistów – Livecoding.tv warszawska edycja Startup Weekend Kids zyska międzynarodowy charakter, albowiem będzie mógł wziąć w niej udział każdy, niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie teraz przebywa oczywiście o ile będzie miał dostęp do internetu i komputer.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 10-12 czerwca, w Warszawie. Rejestracja na wydarzenie na stronie: http://bit.ly/swk-warsaw.

Sylwester KozakStartup Weekend Kids już w ten weekend!

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.