Stopklatka buduje internetowy system sprzedaży biletów do kin

Przygotowująca się do wejścia na NewConnect Stopklatka SA podpisała porozumienie z firmą Vector Soft o współpracy w zakresie stworzenia nowatorskiego systemu sprzedaży biletów do kin przez internet i urządzenia mobilne. Porozumienie zakłada uruchomienie pilotażowego systemu sprzedaży biletów jeszcze w tym roku.

Firma Vector Soft jest twórcą systemu sprzedaży biletów Eurobilet, który wdrożyła w sieciach kin Helios, Multikino, Max Film oraz w szeregu kin niezrzeszonych w sieci, obejmujących łącznie ponad połowę rynku.

„Na wdrożeniu tego systemu zyskają wszyscy: i kina, i konsumenci. Ci pierwsi zyskają nowy kanał sprzedaży, co jest szczególnie istotne w czasach, gdy coraz więcej transakcji i rozrywki migruje w stronę internetu. Widz natomiast będzie mógł dokładnie zaplanować wizytę w kinie i nie będzie tracił czasu na stanie w kolejce po kupno biletu. Wystarczy, że przyjdzie do kina w chwili rozpoczęcia seansu, podczas gdy dziś korzystając z internetowej rezerwacji musi być w kinie na pół godziny przed projekcją, nierzadko spędzając cały ten czas w kolejce po odbiór biletu. Jestem przekonany o powodzeniu naszego wspólnego przedsięwzięcia. Stopklatka i Vector Soft współpracują od lat przy festiwalu Era Nowe Horyzonty. Podczas jego wczesnych edycji Stopklatka wdrożyła własny system rezerwacji internetowej biletów, a w ostatnich latach Vector Soft z powodzeniem realizuje internetową sprzedaż biletów na seanse na tym i kilku innych festiwalach.” – przekonuje Adam Bortnik, prezes Stopklatki. „Planujemy wdrożyć przy tym system rekomendacji, który będzie pomagał w wyborze odpowiedniego filmu i promował tytuł najbardziej odpowiedni dla profilu użytkownika” – dodaje prezes.

W 2009 r. (według statystyk firmy Boxoffice.pl) sprzedano u nas 39 milionów biletów kinowych, co dało wielkość tego rynku na poziomie 680 mln zł. Stopklatka SA jest na etapie pozyskiwania inwestorów, a w ciągu najbliższych tygodni planuje wejście na NewConnect.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry