Stopklatka z nowym inwestorem strategicznym

Stopklatka SA, spółka tworząca serwis internetowy o tematyce filmowej – Stopklatka.pl, 31 maja 2010 roku pozyskała nowego inwestora strategicznego, jakim jest Kino Polska TV Sp. z o.o.

Sprzedażą objęty zostanie pakiet 1 272 000 akcji serii A, co stanowić będzie ponad 72% kapitału zakładowego Spółki oraz tyle samo głosów na Walnym Zgromadzeniu. Przeniesienie akcji na rzecz Kino Polska TV następować będzie etapami i zakończy się 5 grudnia 2010 roku. Kino Polska TV od roku 2007 jest częścią Grupy Mediowej SPI.

„Partnerstwo tak silnego i stabilnego gracza będzie dla spółki nie tylko oparciem finansowym, pozwoli również na dynamiczny rozwój i ekspansję. Nasz nowy akcjonariusz uruchomił bowiem kanał VoD (Video on Demand), co umożliwi w niedalekiej perspektywie uruchomienie usługi VoD także na naszym portalu. SPI posiada także oddziały na Węgrzech, w Czechach, Słowacji i Rumunii. Już teraz rozważamy te kraje jako kierunek rozwoju” mówi Adam Bortnik, Prezes Zarządu Stopklatka SA.

Kino Polska jest obecnie najpopularniejszym w kraju kanałem filmowym, koncentrującym się na promocji kina polskiego. Jest dostępny na wszystkich platformach cyfrowych i u większości operatorów kablowych; jest także jedynym dystrybutorem na terenie Polski kanału Filmbox i pakietu kanałów Filmbox Premium. W styczniu 2010 roku telewizja Kino Polska znalazła się na pierwszym miejscu w rankingu oglądalności kanałów filmowych; jest również laureatem telewizyjnego Oskara – nagrody Hotbird 2005 w kategorii „kanał filmowy” oraz nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej 2007 w kategorii „Program telewizyjny” za całokształt.

„Inwestycja SPI w Stopklatkę SA, tak jak wcześniejsza inwestycja w Kino Polska TV potwierdza, że dla SPI rynek polski jest najważniejszym rynkiem w Europie Centralnej” powiedział Piotr Reisch, Prezes Zarządu Kino Polska TV.

„Pozyskanie tak istotnego i wszechstronnego inwestora strategicznego jest wysoce korzystne dla spółki Stopklatka SA, nie tylko w kontekście planowanego na początek III kwartału debiutu na NewConnect. Kino Polska TV, w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie, stworzy dla spółki wszechstronne możliwości rozwoju” – komentuje Marcin Duszyński, Prezes Zarządu Capital One Advisers, Autoryzowanego Doradcy Stopklatka SA.

Kino Polska TV Sp. z o.o. obejmie akcje należące wcześniej do spółki NET INTERNET S.A.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry