Streemo uruchamia liveblog

Streemo.pl udostępnił dla swoich użytkowników nową funkcjonalność liveblog. Dzięki niej użytkownicy mogą prowadzić blogi w oparciu o krótkie wiadomości zasilane poprzez kanał www, SMS lub MMS. Liveblog będzie także automatycznie generował informacje o aktywności użytkownika i udostępniał je w serwisie w formie bloga.

Streemo.pl to portal społecznościowy dla osób, które chcą się dzielić z innymi użytkownikami tworzonymi przez siebie zdjęciami, muzyką i plikami wideo. Dotychczas użytkownicy Streemo mieli możliwość zakładania własnego profilu, prowadzenia tradycyjnego bloga, ładowania na serwer plików multimedialnych oraz komentowania publikowanych w serwisie treści. Serwis rozwinął funkcjonalność o liveblog http://liveblog.streemo.pl. Umożliwia on prowadzenie blogów w oparciu o krótkie informacje zasilane przez – poza samym serwisem – kanał SMS lub MMS. To jednak nie wszystko. Serwis bowiem sam notyfikuje akcje wykonane w ramach Streemo przez jego użytkowników. W efekcie, obok opisu użytkownika, pojawiają się krótkie informacje o tym, co dana osoba w ostatnim czasie robiła w ramach Streemo.

Piotr Szostak, prezes zarządu Streemo, mówi o potrzebie rozwoju funkcjonalności serwisu: „Sukces takich projektów jak np. Twitter pokazuje, jak bardzo obecni użytkownicy lubią informować o sobie i swojej aktywności. Z drugiej strony lubimy wiedzieć, czym zajmują się nasi znajomi lub co ostatnio robili. Liveblog to możliwość zacieśniania więzi pomiędzy członkami grup oraz osób, które aktywnie uczestniczą w życiu serwisu. Wprowadza bowiem – poza wiedzą o tym, czym się interesujemy i co łączy członków grupy – informacje o bieżąco wykonywanych działaniach”

„Użytkownicy mogą obecnie zasilać liveblog poprzez serwis, SMS i MMS. Najciekawsze jednak jest automatyczne generowanie bloga, na podstawie aktywności. Jeśli np. dodamy do serwisu nowe zdjęcie, komentarz lub dodamy nowy temat na forum, liveblog automatycznie stworzy wpis przy naszym profilu, o czym w łatwy sposób dowiedzą się znajomi. W przyszłości chcemy, aby nasz liveblog wyszedł poza Streemo i aby w pewnym sensie agregować aktywności użytkowników z innych serwisów. Wykorzystamy do tego celu kanały RSS” – wyjaśnia Piotr Szostak.
www.streemo.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry