Sugester podsumowuje rok od czasu inwestycji funduszu

Sugester jest połączeniem CRM, firmowego maila, helpdesku i systemu zarządzania zadaniami. Rok temu fundusz inwestycyjny Inovo zainwestował w startup Sugester milion złotych. Jak wykorzystano środki?

Michał Stefaniak, CMO i współzałożyciel oprogramowania podkreśla, że rozwinięto właściwie każdy obszar działalności spółki i wymienia szereg funkcjonalności, o które wzbogacił się w na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy system: live chat do wklejenia na stronę, obsługę telefonii VoIP i moduł kampanii e-mail marketingowych. Warto podkreślić również, że trwają prace nad integracją z Sugestera z Fakturownią – jednym z najpopularniejszych w Polsce programów do wystawiania faktur i zarządzania magazynami.

sugester-banner-pl

W planach mamy całkowitą integrację obydwu systemów: chcemy, żeby nasi użytkownicy mogli, nie wychodząc z przeglądarki, załatwić wszystkie administracyjno-biznesowe sprawy swojej firmy. W tej chwili integracja przeszła juz “soft launch” – oferujemy ją najbardziej zainteresowanym klientom i testujemy, czy spełnia ich oczekiwania – wyjaśnił Michał Stefaniak.

Od kwietnia zeszłego roku pozyskujemy codziennie od kilkunastu do kilkudziesięciu nowych użytkowników. Mamy już na tyle wielu płacących klientów, że do naszego zespołu dołączyła Sylwia, która dba o ich zadowolenie. Zatrudniliśmy też kilku świetnych developerów, którzy pracują nad rozwojem aplikacji – dodał Michał Stefaniak.

W związku z powiększeniem zespołu spółka przeniosła się z żoliborskiego akceleratora startupów Reaktor do dużego biura na Powiślu.

Cieszę się, że mamy możliwość bycia partnerem w rozwoju Sugestera. Przez ostatni rok z każdym miesiącem narzędzie stawało się coraz lepsze i wierzę, że kolejne miesiące będą przynosiły dalszy biznesowy wzrost. Chociaż chcemy dalej rozszerzać Sugestera o kolejne funkcje, to w nadchodzącym roku planujemy skupić się na dopracowaniu tego, co już mamy. Bardzo zależy nam też na pozyskiwaniu nowych klientów i ekspansji międzynarodowej – na tym będziemy koncentrować się w roku 2017 – podsumowuje ostatni rok również Maciej Małysz, partner w Inovo VC.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry