Superbohater Korker?

15 maja 2011 oficjalnie wystartował edukacyjny serwis Korker.pl. Gorący materiał w Dzień Dobry TVN, cykl artykułów w prasie krakowskiej i ogólnopolskiej, dyskusje psychologów dziecięcych i nauczycieli. W czym pomoże nam Korker, dlaczego narobił tyle szumu?

Korker.pl to platforma internetowa, której celem jest kojarzenie rodziców i uczniów z korepetytorami. Zaawansowana wyszukiwarka umożliwia lokalizację korepetytorów, z którymi uczniowie będą mogli odbyć lekcję stacjonarną. Jest to pomoc nie tylko dla młodych, ale i ich rodziców. Dodatkowo, Korker daje możliwość sprawdzenia referencji korepetytora (jego dotychczasowe doświadczenie, wykształcenie, odbyte szkolenia itp.). Użytkownik portalu ma dostęp zarówno do rankingu nauczycieli (wg jakości ich usług), jak i opinii na ich temat.  „Wszystko to,  aby perfekcyjnie dobrać odpowiadającą rodzicowi lub uczniowi osobę prywatnego nauczyciela” – tłumaczy Diana Drozd, właścicielka i twórczyni portalu Korker.pl.

Superbohater Korker? 1

Do  nauki zachęca superbohater, który ma odczarować mit surowego belfra z linijką. Odtąd nauka ma być znacznie przyjemniejsza. Projekt został podzielony na dwa osobne podserwisy: Korker.pl oraz mini-serwis z rankingiem korepetytorów – Korkersi.pl. Wszystko tworzy spójną całość, Korker używa języka młodych i doskonale wie, jak się z nimi komunikować.

Serwis Korker.pl umożliwia również otrzymanie rozwiązania zadania lub odpowiedzi na pytanie zadane przez ucznia. Treść zadania wysyła się mailem, natomiast usługę opłaca się za pomocą SMS’a. W odróżnieniu od innych portali specjalizujących się w rozwiązaniach prac domowych takich jak np. Zadane.pl, tu problematyczne kwestie mają rozwiązywać specjaliści z konkretnych dziedzin.

 

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry