Superbohater Korker?

15 maja 2011 oficjalnie wystartował edukacyjny serwis Korker.pl. Gorący materiał w Dzień Dobry TVN, cykl artykułów w prasie krakowskiej i ogólnopolskiej, dyskusje psychologów dziecięcych i nauczycieli. W czym pomoże nam Korker, dlaczego narobił tyle szumu?

Korker.pl to platforma internetowa, której celem jest kojarzenie rodziców i uczniów z korepetytorami. Zaawansowana wyszukiwarka umożliwia lokalizację korepetytorów, z którymi uczniowie będą mogli odbyć lekcję stacjonarną. Jest to pomoc nie tylko dla młodych, ale i ich rodziców. Dodatkowo, Korker daje możliwość sprawdzenia referencji korepetytora (jego dotychczasowe doświadczenie, wykształcenie, odbyte szkolenia itp.). Użytkownik portalu ma dostęp zarówno do rankingu nauczycieli (wg jakości ich usług), jak i opinii na ich temat.  „Wszystko to,  aby perfekcyjnie dobrać odpowiadającą rodzicowi lub uczniowi osobę prywatnego nauczyciela” – tłumaczy Diana Drozd, właścicielka i twórczyni portalu Korker.pl.

Superbohater Korker? 1

Do  nauki zachęca superbohater, który ma odczarować mit surowego belfra z linijką. Odtąd nauka ma być znacznie przyjemniejsza. Projekt został podzielony na dwa osobne podserwisy: Korker.pl oraz mini-serwis z rankingiem korepetytorów – Korkersi.pl. Wszystko tworzy spójną całość, Korker używa języka młodych i doskonale wie, jak się z nimi komunikować.

Serwis Korker.pl umożliwia również otrzymanie rozwiązania zadania lub odpowiedzi na pytanie zadane przez ucznia. Treść zadania wysyła się mailem, natomiast usługę opłaca się za pomocą SMS’a. W odróżnieniu od innych portali specjalizujących się w rozwiązaniach prac domowych takich jak np. Zadane.pl, tu problematyczne kwestie mają rozwiązywać specjaliści z konkretnych dziedzin.

 

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry