Symulator krakowskiej spółki pomoże wyszkolić pracowników lotnisk

Nano Games – krakowski developer gier oraz twórca marki Simpro, dedykowanej tworzeniu profesjonalnych symulatorów szkoleniowych w wirtualnej rzeczywistości – zaprojektował symulator dla pracowników obsługi naziemnej lotnisk. Projekt powstał przy współpracy z Kraków Airport.

Symulator krakowskiej spółki pomoże wyszkolić pracowników lotnisk 1Symulator do obsługi naziemnej lotnisk stworzony pod marką Simpro odtwarza warunki panujące podczas codziennej pracy koordynatora ruchu naziemnego, zwanego marszałkiem. Jest on odpowiedzialny za sterowanie i ustawianie samolotów oraz pilnowanie porządku na płycie lotniska. Ubrany w żółty kombinezon sygnalista prowadzi samolot na jedno ze stanowisk postojowych za pomocą znaków wydawanych załodze samolotu.

Praktyka szkoleń marszałka wiąże się z koniecznością wyłączenia części płyty lotniska i oddelegowania konkretnego samolotu, co może mieć wpływ na funkcjonowanie infrastruktury portu lotniczego. Nasz symulator zapewnia autentyczne doświadczenia i prawdziwe emocje, które towarzyszą pracy koordynatora ruchu naziemnego. Pozwala sprawdzić jego zachowania w różnorodnych scenariuszach, w tym podczas sytuacji kryzysowych. Jednocześnie stwarza możliwość zaprojektowania różnorodnych, nawet najbardziej ekstremalnych warunków pogodowych. Właściwie przeszkolony pracownik jest gwarancją bezpieczeństwa, co w miejscach uczęszczanych przez miliony osób jest szczególnie ważne – informuje Michał Litworowski, prezes Nano Games.

Symulator do obsługi naziemnej lotnisk został opracowany przy współpracy z Krakow Airport, który jest partnerem strategicznym Krakowskiego Parku Technologicznego w ogólnopolskim programie  KPT ScaleUP. W jego ramach Simpro zostało wyselekcjonowane z grona ponad 100 firm, do pracy przy innowacyjnych projektach, które docelowo zostaną wdrożone w dużych przedsiębiorstwach.

Krakowska spółka stawia na personalizację swoich symulatorów. Na życzenie klienta może zaprojektować lotnisko, na którym szkolony marszałek aktualnie pracuje, z uwzględnieniem różnych scenariuszy szkoleniowych. 

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry