Syryjska blogerka uwolniona

W związku z napiętą sytuacją w Syrii, z mającymi miejsce protestami opozycji i próbami uporządkowania sytuacji przez reżim, sankcje i interwencje dotyczą również syryjskiej społeczności internetowej. Znana syryjska blogerka Razan Ghazzawi, aresztowana w czwartek, została zwolniona z aresztu w sobotę. O całej sytuacji poinformowała siostra Razan za pomocą serwisu Twitter.

W czwartek, 16. lutego, miała miejsce interwencja służb bezpieczeństwa na Syryjskie Centrum Mediów i Wolności Wypowiedzi (Syrian Centre for Media and Freedom of Expression). W wyniku wtargnięcia do siedziby Centrum zostało aresztowanych kilka osób, w tym Razan Ghazzawi.

Syryjska blogerka uwolniona 1

W sobotę, 18. lutego, na swoim profilu na Twitterze Nadine Ghazzawi poinformowała, że jej siostra została zwolniona z aresztu. Sankcją zastosowaną wobec bloggerki jest zakaz opuszczania Syrii. Pozostałe osoby, których dotyczy czwartkowy incydent nie zostały jak na razie zwolnione.

Syryjska blogerka uwolniona 2

Syryjska aktywność za pośrednictwem nowych środków komunikacji jest od dłuższego czasu utrudniona, o czym informowaliśmy w jednym z wcześniejszych artykułów, dotyczącym blokowania przez syryjskie sieci telefonii komórkowej podejrzanych wiadomości sms.

Oprócz bezpośrednich interwencji w stosunku do aktywistów opozycyjnych działających w obrębie internetu, można też zasygnalizować próby zablokowania serwisu Bambuser, dzięki któremu możliwe jest przesyłanie syryjskim internautom strumienia video z kanałów informacyjnych CNN oraz SkyNews. Jak podaje CNN innym przykładem utrudniania kontaktu poprzez sieć internetową jest infekowanie komputerów dysydentów programami szpiegującymi w celu przechwytywania istotnych informacji.

 

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry