Conficker

Rekordowy poziom spamu

Z opublikowanego przez firmę McAfee raportu na temat cyberzagrożeń w drugim kwartale 2009 r. wynika, że od marca ilość spamu zwiększyła się o 141%, co oznacza kontynuację najdłuższej w historii fali wzrostu liczby niechcianych e-maili. W raporcie podkreślono też znaczną ekspansję botnetów i zagrożenie w postaci szkodliwego oprogramowania uruchamiającego się automatycznie.

Conficker w analizach CERT Polska

Od pierwszego kwietnia działający w strukturach NASK zespół CERT Polska monitoruje ruch sieciowy do części domen “.pl”, które mogły zostać wykorzystane przez najgroźniejszego w ostatnim czasie robaka Conficker do pobrania własnej aktualizacji. Na stronach www.cert.pl opublikowany został raport z obserwacji dokonanych przez pierwsze 32 godziny.

Conficker – primaaprilisowy robak

Od pewnego czasu pojawiają się w mediach alarmistyczne informacje na temat robaka Conficker (W32/Conficker.worm), którego kolejna już wersja grasuje w Internecie. Ponieważ wielkimi krokami nadchodzi 1 kwietnia, kiedy to robak ma się uaktywnić, McAfee podaje garść informacji na temat zagrożenia.

Przewiń do góry