Dick Costolo

Twitter: 250 mln tweetów każdego dnia; serwis wart 8 mld dolarów

Integracja z iOS5 bardziej owocna niż się spodziewano. Rośnie liczba wysłanych komunikatów i aktywność użytkowników. Serwis wart jest 8 mld dolarów. Dick Costolo, szef Twittera, odpowiadał na pytania związane z teraźniejszością i przyszłością firmy.

Współtwórca Twittera wycofuje się z projektu

Ev Williams, współtwórca Twittera, który ustąpił z funkcji dyrektora generalnego (CEO) w październiku ubiegłego roku, przyznał, że rozchodzą się jego drogi z serwisem mikroblogowym.

Twitter ma nowego szefa

Twitter, najpopularniejszy serwis mikroblogowy świata, ma nowego dyrektora generalnego (CEO). Został nim dotychczasowy dyrektor ds. operacyjnych (COO) – Dick Costolo, który zastąpi na tym stanowisku Evan’a Williams’a. Zmiana ma związek z planami biznesowymi projektu.

Twitter: 65 mln komunikatów dziennie

Podczas odbywającej się w Nowym Jorku konferencji Conversational Media Summit, dyrektor ds. operacyjnych Twittera, Dick Costolo, zdradził garść statystyk dotyczących mikrobloga. Powiedział, że w maju serwis odwiedziło 190 mln osób, a każdego dnia pojawiało się ok. 65 mln komunikatów (tweetów).

Od jutra Twitter z reklamami

Cztery lata od startu Twittera pytania o jego model biznesowy pozostają wciąż aktualne. Czy może raczej pozostawały ponieważ już jutro ruszyć mają „promoted tweets”, czy mówiąc wprost: komunikaty reklamowe.

Przewiń do góry