IBM

Sekwoja – superkomputer od IBM

W najnowszym rankingu superkomputerów opracowywanym przez Top 500 Supercomputer Sites zwycięzcą został świeżo zmontowany klaster firmy IBM umiejscowiony w Lawrence National Laboratory. Superkomputer nosi nazwę Sekwoja i imponuje swoimi osiągami.

Eksabajty pomogą badać kosmos

Holenderski Instytut Radioastronomii (ASTRON) wraz z firmą IBM poinformował o rozpoczęciu projektu dotyczącego budowy systemów komputerowych mogących obliczać dane w eksabajtach przy bardzo niskim poziomie mocy.

Inteligentny Luwr dzięki IBM

Muzeum w Luwrze współpracuje z firmą IBM w celu płynniejszego obiegu informacji o eksponatach. Dzięki porozumieniu Luwr ma być “muzeum inteligentnym”.

Trzecie urodziny spotkań branży internetowej Netcamp

Już 16 grudnia przedstawiciele zachodniopomorskiej branży IT spotkają się podczas trzecich urodzinach Netcampa w Szczecinie. Ma to być wyjątkowe wydarzenie z udziałem znanych międzynarodowych firm m.in. IBM i Opera Software.

IBM stawia na serwis społecznościowy dla geeków

Przez 10 lat IBM traktował swoją stronę dla twórców oprogramowania jako miejsce skupiające osoby wykorzystujące narzędzia tej firmy. Ale filozofia Web 2.0. zawitała i tu – developerWorks zmienił się właśnie w serwis społecznościowy.

Przewiń do góry